Tento příběh ukazuje, jak krutý je lidský osud a že mozková mrtvice se může objevit v jakémkoliv věku, a to i u lidí, kteří žijí zdravě a mají aktivní styl života. O tom by mohl nejlépe vyprávět Muriel Padilla, jehož manželka Frankilen utrpěla mozkovou mrtvici. I přes poměrně rychlou pomoc lékařů se jí nepodařilo zachránit a její mozek v podstatě zemřel.
Její tělo však žilo dále
Její mozek již nevykazoval jakoukoliv aktivitu, a tak bylo jasné, že žena nemá absolutně žádnou naději na uzdravení. Co však lékaře šokovalo, to byl fakt, že její tělo žilo dále. I když mozek nebyl schopen klasické činnosti, její orgány nadále fungovaly. A v tu chvíli se lékaři rozhodli, že ji nesmí odpojit od přístrojů. Manžel jim totiž řekl ještě jednu velmi důležitou věc.
Jeho partnerka byla těhotná
Muž uvedl, že jeho partnerka je těhotná a podle posední kontroly u svého gynekologa čeká dvojčata. Lékaři ihned udělali ženě ultrazvuk, aby zjistili, jak na tom její budoucí děti jsou. I tady je čekal šok, jelikož děti stále žily. Postupně kontrolovaly jejich stav a došlo ke zjištění toho, že se i nadále vyvíjejí. V tu chvíli bylo jasné, že ženu nemohou jenom tak odpojit. Když už se nepodařilo zachránit jí, tak se pokusí zachránit alespoň její děti.
Nastal den porodu
Bylo to něco, co byla pro lékaře nemocnice premiéra. I proto ve vzduchu visely obavy z toho, zda se vše povede, nebo nikoliv. Porod byl proveden císařským řezem a když i druhé miminko začalo lapat po dechu a později brečet, bylo všem jasné, že se vše povedlo. Obě děťátka se narodila zdravá, s porodními váhami 1,4 a 1,3 kilogramů.
Lékařský úspěch i unikát lidského těla
Něco podobného se v rámci medicíny rozhodně vepíše do historie. Jak proto, že žena byla 123 dní bez funkčního mozku, a přesto se v ní vyvíjely dvojčata, tak i proto, že se lékařům povedlo obě dvě přivést na svět. A obě dvě děti byly zdravé.