Tělo vám dává najevo příznaky toho, že má toxické, přetížené lymfy: neignorujte je a takto problém vyřešte

Trápí vás únava celulitida, otékají vám končetiny či trpíte nejrůznějšími kožními problémy? Pokud ano, může to být způsob, kterým vám tělo dává na vědomí, že nemáte v pořádku lymfatický systém. Problémy s lymfatickým systémem patří poslední dobou mezi stále častější, proto vám dnes přinášíme nejen několik důležitých základních informací, ale i rad.

Reklama

Na co si dát pozor aneb když lymfatický systém nefunguje správně

Lymfa neboli jinými slovy míza, je specifická tekutina, která proudí našimi cévami a uzlinami, zachytává cizorodé částice a mikroorganismy a také vstřebává tuky, které pak odvádí z těla pryč. Špatně fungující lymfatický systém tak může být příčinou hromadění přebytečných tuků, soli a vody v tkáních.

Mezi první příznaky problémů s lymfatickým systémem patří celková únava a psychická nepohoda, častá infekční onemocnění, otoky v oblasti kotníků a obličeje. Mezi další příznaky lymfatického přetížení řadíme suchou kůži se sklonem k různým vyrážkám, boleti hlavy, zadržování vody a nadýmání či problémy s vyprazdňováním.

Jak napomoci správné činnosti lymfatického systému?

Předně je třeba říci, že lymfa v našem těle musí proudit. K tomu potřebuje kosterní svaly, které při svém pohybu masírují lymfatické cévy, a míza tak proudí. Proto jednou z důležitých věcí pro správnou činnost lymfatického systému je fyzická aktivita, která zajistí zapojení svalů, prokrvení pokožky a rozproudění lymfatického systému. Dalším důležitým faktorem je dostatečný pitný režim, dehydratace způsobuje přetížení lymfatického systému. Do určité míry mohou pomoci i speciální masáže, kdy speciální hmaty mohou odstranit určité svalové blokády, které toku lymfy zabraňují.

Reklama

Tato hmatová technika se označuje jako lymfodrenáž a její důležitou součástí je prvotní odblokování hlavních uzlin, především v tříslech, podpaží a nad klíční kostí tak, aby se zde lymfa nehromadila, ale volně odtékala a umožnila následné vyloučení škodlivin ven z těla vylučovacím systémem. Proto by měl lymfodrenáž vždy provádět vyškolený odborník. Kromě manuální lymfodrenáže existuje také lymfodrenáž přístrojová. Z potravin se doporučuje konzumace červené řepy, která obsahuje nejen velké množství různých zdraví prospěšných látek, ale má také schopnost detoxikace neboli neutralizace škodlivých látek v těle.

Reklama