Coronavirus je v posledních týdnech nejčastěji vyhledávané slovo na světových internetových portálech. Média jsou zprávami a informace o této chorobě plná a lidé to všechno ani nestíhají číst a vstřebávat. Informací o tom je opravdu taková spousta, že není divu, když tomu člověk ve finále vůbec nerozumí a neví pořádně o co jde. Kvůli tomu pak vzniká celá řada falešných a mystifikujících zpráv, které lidi spíše děsí, než aby jim pomohly problém pochopit. Média jsou holt média a s tím nic neuděláme. Naštěstí se našel člověk, který vzal rozum do hrsti a rozhodl se, že poskytne světu základní informace o chorobě, na které má každý člověk právo. Pokud si tedy chcete udělat jasnou představu o tom, co se to vlastně v Číně děje, zůstaňte s námi.
Odvaha promluvit
Slavný chirurg, Dr. Mikhail Pautov, se rozhodl uveřejnit několik důležitých informací, které by měly poskytnout základní přehled a měly by lidem osvětlit celou situaci. Jedná se o hlavní důvody toho, proč se virus vlastně šíří. Čtěte s námi dále, ať tedy víte a jste připraveni. Zprávám můžete věřit, protože pochází od opravdu důvěryhodného zdroje, který se celou problematikou zabývá.
Z člověka na člověka
Coronavirus patří do rodiny virů, které se mohou šířit z člověka na člověka, ale také na zvířata a ze zvířat. 15 až 25 % nakažení je způsobeno virovým nachlazením a chřipkou. Jeden ze čtyř nakažených je tedy zasažen pouze chřipkou a nikoliv coronavirem. Toto je důležitá informace, která může spoustu věcí z vašeho pohledu na věc změnit.
Coronavirus je dalším vážným problémem hned po vypuknutí respiračního syndromu Středního východu (MERS) a těžký akutní respirační syndrom (SARS). Právě SARS infikoval v roce 2012 až 10 000 lidí. Spousta lidí byla ovšem i tehdy infikována pouze chřipkou.
Nový čínský coronavirus byl objeven už v prosinci 2019. Mohlo by to znamenat, že existoval už dávno před tím, než byl objeven. Věda je ovšem zahlcena mnoha dalšími studiemi a výzkumy, takže na pořádné dřívější probádání zřejmě nebylo moc času.
MERS a SARS
Nyní se podíváme na srovnání s již uvedenými epidemiemi. V případě MERS a SARS byla úmrtnost vyšší než 10 až 35 %, ale byla zde také velmi nízká infekční nákaza, tedy nákaza z člověka na člověka. Úmrtnost nového viru je poměrně nízká (2 až 3 %), což je skutečnost založená pouze na diagnostikovaných a ověřených případech. Případů bude zřejmě mnohem více, protože ne všichni lidé mají možnost navštívit odborné pracoviště v nemocnici a nechat se pořádně vyšetřit.
Oslabená imunita
Počet 5 132 zemřelých osob bylo převážně v průměrném věku 75 let. Zde je tedy nutné brát v úvahu i možnost dalších onemocnění, jako například: srdeční choroby, metabolické poruchy, slabý imunitní systém. Právě oslabená imunita proces coronaviru urychluje.
V roce 2019 zemřelo ve světě až 600 tisíc lidí na následky chřipky. Podle odhadů mělo chřipku nejméně 15 milionů lidí. 140 tisíc bylo léčeno v nemocnici a zemřelo z nich pouze 8200. Od začátku letošního roku se eviduje 50 tisíc zemřelých právě na chřipku. 140 tisíc lidí také přišlo v roce 2019 o život kvůli spalničkám. Lidé umírali především proto, že si kolikrát tuto vakcínu ani nemohli dovolit, což je špatně.
Pravidla ochrany
Zde jsou základní pravidla pro ochranu před coronavirem: Umývejte si ruce tak často, jak je to možné! Vyhýbejte se přímému fyzickému kontaktu s pacienty! Zakrývejte si ruce, když kolem vás někdo kašle. Noste roušky, ať nejste nemocní.