Na záhon řepy použijte TENHLE roztok elixíru: Bude tak zdravá, že další 2 roky nebudete mít ani rýmu

Jistě se v těchto dnech činíte na zahrádce a těšíte se, až sklidíte plody své práce. Věříme, že jste provedli sadbu semen a sazenic správným způsobem a v ten nejlepší čas. Nicméně nejen výsadba, ale také následná péče je velmi důležitá, a to i u nenáročných plodin, jako je řepa. Tato kořenová zelenina přežije i v nepříznivých podmínkách, nicméně pořádná zálivka a také hnojení jí rozhodně prospěje. Dobré hnojivo zajistí:

Reklama

–   Obranu proti škůdcům

–   Ochranu před suchem

–   Šťavnatost a sladkou chuť

A čím byste měli hnojit? V žádném případě není třeba utrácet spoustu peněz za speciální prostředky. Stačí, když použijete sůl! Ano, čtete správně. Obyčejnou sůl. Domácí roztok se solnou příměsí dělá s řepou přímo zázraky.

Reklama

Příprava roztoku

Do solného roztoku patří nejodidovaná sůl kamenná – neboli kuchyňská sůl. Její množství pak závisí na konkrétním účelu směsi. Pokud chcete řepu jen zalít, rozpusťte 1 čajovou lžičku soli ve sklenici vody. Hotový koncentrát pak přidejte do 10 litrů vody odstáté v pokojové teplotě. Pozor – při zalévání se raději vyhněte přímo rostlině a kropte spíše okolní půdu.

Chcete-li se zbavit škůdců a zároveň povzbudit povadlé listy, navyšte dávku soli na 1 polévkovou lžíci. Následně postříkejte přímo listy, obzvlášť jejich spodní stranu. Roztok může řepu ochránit také před mšicemi a housenkami. V případě, že je tento efekt žádoucí, rozpusťte v 10 litrech vody 1 šálek soli a následně opět proveďte postřik. Slanou vodu aplikujte pouze na řepu, nikoliv na okolní plodiny.

Nejvhodnější doba

S roztokem to nepřehánějte, jako vždy platí – všeho s mírou. Doporučujeme provést aplikaci roztoku třikrát ročně. Poprvé použijte sůl po vyrašení 6–7 listů. Podruhé řepu zalijte v době růstu kořenů. Třetí zálivku proveďte nejpozději dva týdny před sklizní. Tak získáte skvělou řepnou úrodu.

Reklama