Ne každý na chemii a školní léta vzpomíná rád, avšak tito japonští studenti budou mít z laboratorních experimentů zážitek na celý život. Proč vlastně? Jejich vyučující pojal hodinu chemie opravdu kreativním způsobem, řekněme jako takovou školu hrou s velmi naučným efektem. Se studenty se pokusil o vývoj kuřete mimo jeho přirozené prostředí, tedy bez skořápky. A jak se tedy celý experiment podařil? To se dozvíte níže.
Dokonalé prostředí k vývoji kuřete
Na začátku experimentu dostali všichni studenti k dispozici obyčejná slepičí vejce. Pomysleli si tedy, co se asi bude na hodině chemie dít. Rozhodně se ale nejednalo o hodinu vaření a tvorbu vaječných pochoutek. Vejce za dohledu svého vyučujícího studenti rozklepli do potravinové fólie uložené v plastovém kelímku. Poté jen zavřeli nádobu kompatibilním víčkem, umístili na teplé místo a čekali, co se bude dít dál. Neuvěříte, co se v dalších dnech stalo. Ve vaječném žloutku započal vývoj kuřecího embrya. Díky průhlednému kelímku a potravinové fólii tak mohli děti sledovat, jak se tvoří nový život.
Fascinující vznik života
Na přiloženém videu můžete sledovat celý proces vývoje malého kuřete. V jisté fázi je možné pozorovat i tlukot srdce. V té poslední (po 21 dnech) pak kuře dosáhlo takové velikosti, jako kdyby se standardně vyvinulo ve skořápce. Studenti společně s učitelem kuře vypustili a měli o zábavu postaráno. Obohatili svůj život o fascinující možnost sledovat vývoj embrya a zrození nového života. Někteří se po shlédnutí videa třeba i inspirují a pokusí se vypěstovat si vlastní kuře i doma, avšak je to jen pro silné povahy. Je možné, že po této zkušenosti již s ohledem na ochranu zvířat přestanete jíst vejce. Nikdy nevíte, co s vámi takový zážitek udělá. Experiment se stal na sociálních sítích a internetu doslova fenoménem.