Důvodem přísných bezpečnostních kontrol na letištích není jen ochrana cestujících, například před teroristickými útoky či jinými problémy, ale také ochrana přírody. To, že se kontroly vyplácejí, se potvrdilo například i přibližně před rokem na letišti v libanonském Bejrútu, kde si jeden z cestujících nevyzvedl své zavazadlo, konkrétně se jednalo o větší dřevěnou bednu.
Tajemná zapomenutá bedna
Letištní personál bohužel nemohl tak, jak se to obvykle dělá, majitele kontaktovat, neboť na bedně se nenacházela žádná adresa, jméno či telefon. Zároveň ale podle zákona letiště nemá ani právo zavazadlo vyhodit či otevřít, nebo přesněji ho může otevřít pod dohledem soudu až po uplynutí doby jednoho týdne od jeho nevyzvednutí. V tomto případě byla po několika dnech situace o to těžší, že se z bedny linul poměrně nepříjemný zápach.
Smrti unikli jen o vlásek
Po uplynutí požadované doby, mohli pracovníci letiště pod dohledem soudu konečně bednu otevřít. To, co v ní objevili, jim téměř vyrazilo dech, neboť z krabice se na ně dívali tři malí tygříci. Vzhledem k podmínkám byli ale samozřejmě ve velmi špatném stavu, neboť byli v bedně týden bez vody i jídla, pouze se svými výkaly a nejrůznějším hmyzem a parazity. Pracovníci ihned zavolali na pomoc organizaci pro záchranu zvířat, a zubožená tygřata se tak dostala do odborných rukou. Pracovníci organizace rovněž potvrdili, že se jedná o mláďata tygra sibiřského, který je celosvětově chráněn, neboť je na pokraji vyhynutí.
Neuvěřitelné chování jedné zoologické zahrady
Pracovníci organizace pro záchranu zvířat následně malé tygříky odvezli do zvířecí nemocnice, kde je důkladně prohlédli, ošetřili a zbavili parazitů. Při prohlížení navíc odhalili, že jedno z mláďat má pod kůží čip, tím se prokázalo, že tygřata pochází ze zoologické zahrady na Ukrajině. Organizaci tuto zoologickou zahradu kontaktovala a tím se podařilo odhalit, jak se tygříci na letiště v Bejrútu dostali. Původně se totiž v ukrajinské zoo narodilo dvanáct mláďat tygrů, zahrada, ale pro ně neměla prostor a podmínky. Devět mláďat bylo tedy následně odkoupeno soukromými osobami a tři mláďata měla být převezena do zoologické zahrady v Damašku. Kvůli nedostatečným dokumentům ale jejich přeprava neproběhla podle plánu, a mláďata tak nakonec skončila na letišti v Libanonu.