Papua Nová Guinea je jednou ze zemí, kde se výrazně zaměřují na ochranu želv, jejich počet je na tomto místě značný. Bohužel ale je výrazný i jejich rychlý úbytek. Ironií je, že se jedná o jednu ze zemí, která umožňuje lov mořských želv pro účely domácí spotřeby. Najdete je na místních trzích pro různé jejich části – maso, krunýř, vejce a dokonce i kůži.
Želví maso je exotickou pochoutkou
Zejména želví maso je v mnoha zemích považováno za exotickou pochoutku a jeho spotřeba se rozšiřuje i na léčebné a náboženské účely. Někteří lidé ale s prodejem želv pro jejich maso nesouhlasí, a proto se rozhodli jednat. Mezi takové lidi patří Aaron Culling a jeho kolega Mark. Když se ocitli na místním trhu, narazili na pár živých mořských želv prodávaných za 50 dolarů. Bez rozmýšlení koupili několik těchto obřích stvroření. Ale rozhodně se nechystali je sníst.
Mořské želvy dostaly svobodu
Pokud jste si nejdříve mysleli, že se Aaron a Mark chystají želvy koupit pro jejich maso, mýlili jste se. Jakmile želvy koupili, zamířili rovnou na pláž pár kilometrů od trhu. Aaron poté želvy přenesl do moře a vypustil na svobodu. Aaron zatím zachránil kolem 10 želv, jež díky němu dostaly druhou šanci na život, který si zaslouží. Želvy se rádi vracejí tam, kam patří.
Aaron si získal obdiv celého světa
Aaron zveřejnil své záměry na svém facebookovém profilu a od té doby se mu dostalo tisíce krásných reakcí a dokonce i kolem stovky tisíc sdílení. Lidé chtějí, aby svět měl povědomí, že takoví lidé jako je Aaron se srdcem na pravém místě ještě existují. Pytláctví a náhodné zapletení do rybářskch sítí jsou důvody, proč tyto mořské želvy čelí nebezpečí. Navíc nedobrovolná spotřeba plastů také představuje vážný problém pro jejich životy. Takže pokud jste se shlédli v Aaronově příkladu, nemusíte zrovna objíždět celý svět a hledat na trzích. Můžete přispět snížením na minimum nebo úplným vyloučením spotřeby plastů.