Padesátiletá Luiz Vornford pochází z Velké Británie a již šestnáct let se snaží o první dítě. Bohužel takové těhotenství má ale velký háček. Luiziin manžel byl již jednou ženatý a po zplození syna z prvního manželství podstoupil vasektomii. Po několika letech potkal Luiz a zamilovali se do sebe natolik, že se vzali. Luiz s vasektomií byla seznámena, a proto se díky IVF snažila otěhotnět. Tento boj se táhl dlouhých šestnáct let.
Dárcovské buňky
K umělému oplodnění lékaři použili dárcovské buňky. Žena absolvovala velké množství pokusů, ale marně. Těhotenství se nepodařilo nebo skončilo v prvním trimestru potratem. Žena ale neztrácela naději a stále více si přála a doufala, že se matkou jednou opravdu stane. Jistě jako každá jiná žena, i Luiz taková nepodařená těhotenství brala jako osobní neschopnost a tragédii. Když už oba manželé tuto skutečnost chtěli ponechat za zády, Luiz se setkala s doktorem Hassanem Shehathem, který oba manželé přesvědčil, aby ještě jednou a snad naposledy vyzkoušeli umělé oplodnění. Luiz poslechla a s oplodněním souhlasila.
Nemožné se stalo možným
Je to až k neuvěření, ale poslední umělé oplodnění bylo účinné. Již po šestnácti letech přišla Luiz do jiného stavu. Žena byla celé těhotenství v pořádku i dítě. Rodila bez komplikací pomocí císařského řezu.
Dítě i matka po porodu byli zdraví a spokojení. Dítě prospívalo, bylo zdravé a žádné zdravotní komplikace nemělo, proto byli brzy z lékařské péče propuštěni. Luiz říká: Pan doktor Hassanem Shehathem je mou spřízněnou duší. Je profesionálem ve svém oboru a díky němu máme s manželem krásné a zdravé dítě. Jen on dokázal rozpoznat, že buňky v mém těle bojovaly s embryem jako s něčím nebezpečným a jednoduše je vyloučily z těla. Nyní se ale žena může radovat ze zdravého syna a její sen o dítěti se stal skutečností.