Případů, kdy někdo zapomene v zamčeném autě malé dítě nebo domácího mazlíčka, se pravidelně každé léto objevuje několik. Bohužel mohou mít fatální následky. Policista Jason Short byl povolaný na parkoviště známého supermarketu, jelikož obdržel stížnost, že v jednom z aut je zamčené malé miminko. Přivolali ho náhodní kolemjdoucí.
Dítě se nehýbalo
Když se strážník do automobilu podíval okénkem, uviděl malé dítě zabalené v dece, ze které vykukovaly drobné nožičky. Automobil byl zamčený a žádné okno nebylo otevřené. Dítě mělo zavřené oči a nehýbalo se, proto policista pohotově zahájil záchrannou akci. Prorazil okno automobilu a okamžitě začal s resuscitací miminka.
V té chvíli se ale policistovi něco nezdálo. Ani přes snahu resuscitovat dítě neotevíralo oči, a tak zavolal záchrannou službu. Když se snažil strčit miminku do úst prst, aby uvolnil dýchací cesty, ucítil odpor. Trvalo několik vteřin, než si uvědomil, že dítě, které se snaží oživit, není skutečné, ale jedná se o velmi realistickou panenku. Nezbývalo než ambulanci opět odvolat, a počkat na majitelku.
Carolynne Seiffert realistické panenky sbírá
Tou je Carolynne Seiffert, která si panenku pořídila za 2300 dolarů. Je vášnivou sběratelkou takovýchto panenek, vlastní jich už 40. Se sběratelstvím začala v roce 2005, kdy její vlastní dvacetiletý syn zemřel následkem Hunterova syndromu. Jde o vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje schopnost těla štěpit multipolysacharidy.
Panenky s velmi realistickým vzhledem se někdy označují jako „znovuzrozené“. Jsou provedené neuvěřitelně detailně a převážně ručně malované několika vrstvami barev, aby se docílilo přesné podoby s kůži novorozence. Vlasy se vyrábí buď ze skutečných lidských vlasů, nebo z jemných textilních vláken. Navíc jsou jednotlivé části těla dokonale vyvážené, aby panenka co nejvíc připomínala skutečné dítě. Po incidentu Carolynne vyrobila speciální nálepky na sklo automobilu, které uvádějí, že se jedná o panenky.