Když byla dívka malá, opustil rodinu otec a rodina se rozpadla. V té době žila dívka s matkou v Polsku. Jenže netrvalo dlouho a matka se opětovně zamilovala, poklidný život v nové rodině se však nekonal. Matka poslala dívku k dědečkovi a už se neozvala. S novým mužem odešla do jiného města a o dívku léta nejevila pražádný zájem. V prvních měsících ještě posílala peníze, ale po pár měsících ustalo i to a dívenka zůstala s dědečkem sama.
Skrytý jazykový talent
Co se s oběma stalo? Dědeček dívku vychoval a postaral se o to, aby mohla studovat. A že jí to šlo! Odhalil v ní totiž skrytý jazykový talent a tím započala její kariéra. Vášeň pro jazyky ji neopustila ani při rozhodování, na jakou vysokou školu se vydá. Vystudovala filologii a stala se úspěšnou překladatelkou, která se specializuje na angličtinu a němčinu. Už ve 26 letech se stala nejvytíženější překladatelkou ve městě, překládala na jednáních i pracovních setkáních.
Svatba s Angličanem
Právě na jednom takovém setkání potkala dívka muže, do kterého se zamilovala. Byl to Angličan, který ji po dvou letech od seznámení požádal o ruku. Odstěhovala se do Velké Británie, ale každoročně jezdili dědečka navštěvovat v průběhu prázdnin. A přestože děda anglicky neuměl, s partnerem své vnučky si rozuměl. Vždycky stačilo jen pár slov, posuňků, vyjádření rukama nohama a šlo to. Během těchto krásných chvil dívce nic nechybělo. Jednoho dne zazvonil telefon.
„Teď tě už nepotřebuju!“
Byla to její matka, zřejmě jí dal telefonní číslo dědeček, který toužil po usmíření. Dědu chápala, matku ne. Matka trpěla nouzí, její život nebyl takový, jaký si představovala. Doufala, že dívka bude ráda, že se ozvala a finančně ji podpoří. Zmýlila se. Sice se vdala za Angličana a zůstala v ní dobrosrdečnost, které jí naučil děda. Nebyla ale hloupá. Matku vyslechla, popřála jí hodně štěstí v životě a rozloučila se s ní. Nadobro. „Teď už tě, mami, nepotřebuju!“ a zablokovala její telefonní číslo navždy.
Zdroj: pukuotukas.com