Obrázkové hlavolamy patří v poslední době mezi velmi oblíbené kratochvíle uživatelů internetu, protože jsou zábavné a poučné, navíc napomáhají trénovat mozkové buňky. Čtení, luštění a počítání vede podle expertů ke zlepšení kognitivních funkcí mozku, současně jsou tyto aktivity nejlepší prevencí proti neurodegenerativním onemocněním včetně Alzheimerovy choroby a demence. Naleznete odlišné písmeno do 21 sekund?
Hraní mozkových her
Říká se, že luštění křížovek, sudoku nebo hlavolamů je doménou lidí s vysokým IQ. Rozhodně lidé s vyšším inteligenčním kvocientem více upřednostňují používání hlavy a průběžně zlepšují své znalosti a schopnosti, včetně kognitivních. Odborníci jsou také názoru, že těmito pravidelnými činnostmi se zvyšuje schopnost koncentrace nebo kreativního myšlení. Každý si tedy může vyzkoušet záludný hlavolam od JagranJoshe, kde je úkolem najít odlišné písmeno.
Všude samá „Y“?
Při letmém pohledu na barevný obrázek se zdá, že se na něm nacházejí pouze řady s písmenem „Y“, proto je třeba koncentrovat mysl, protože v jednom případě se nachází někde také „X“. Podle autorů pouze lidé s vyšším IQ jsou schopni jej vyhledat do 21 sekund, protože mají pohotovější a vytrénovanější mysl. Samozřejmě je nutné tyto aktivity pravidelně cvičit a zkoušet, trénink totiž usnadňuje vyhledávání skrytých předmětů, nebo v tomto případě písmena, což je základ mnohých obrázkových hlavolamů.
Řádek po řádku
Podařilo se? Barevné schéma se stejnými symboly může odpověď důmyslně skrýt, protože písmena „Y“ jsou v jasně duhových barvách, což vyhledání „X“ ztěžuje. Celkem se jedná o 12 řádků a 31 sloupců, které se musí očima projít. Chcete znát odpověď? Čas již jistě vypršel, písmeno „X“ se nachází v 6. řádku a ve 29. sloupci, má modré zbarvení. Nepodařilo se? Podle JagranJoshe je nutný trénink, protože tento hlavolam stojí pouze na pozorovacích schopnostech, proto je třeba k nalezení dostatek klidu a důsledné prohlížení všech řádků.
Zdroj: dailymail.co.uk