Těchto skvělých 5 tibetských cvičení Vám pomůže vypracovat postavu Vašich snů. Stačí cvičit 10 minut denně!

 

Každý z nás chce vypadat a hlavně se cítit dobře ve svém těle. Dnes už máme k dispozici velké množství cviků, diet, ale i mnoho fitness center, kde máme možnost hubnout či nabírat svalovou hmotu. Pokud ale hledáte cviky na posílení svalů, které byste mohli dělat doma bez přítomnosti osobního trenéra, určitě čtěte dále.

Reklama

cvik 1

[hana-code-insert name=’google‘ /]Tibetské cviky jsou známy již téměř po celém světě a stávají se stále více populárnějšími. Právě těchto pět cviků Vám zaručí, že si rozhýbete každý jeden sval v těle a skvěle si je procvičíte. Tyto cviky používali již tibetský mniši, kteří právě toto cvičení využívali zejména kvůli posílení svalů, ale i kvůli dobrému fungování celého těla.

cvik 2První cvik je velmi jednoduchý a nenáročný, nenechte se však splést. Právě tento první cvik Vám pomůže nejen při rozhýbání svalů, ale i jako skvělá rozcvička.

  • Postavte se rovně tak, abyste měli paže natažené do stran na úrovni ramen. Ruce takto udržte během celého cvičení.
  • Začněte celé tělo otáčet ve směru hodinových ručiček kolem své osy, budete cítit trochu závrať, ale nenechte se od tohoto cviku odradit, je to jen znak toho, že cvik provádíte správně. Na začátek se takto otáčejte 3 až 6 krát.

cvik 3[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Druhý cvik budete provádět v ležící poloze.

Reklama
  • Lehněte si na záda a ruce si položte podél těla. Při tomto cviku je nesmírně důležité správné dýchání – hluboký nádech nosem a klidný výdech ústy.
  • Při nádechu zvedněte nohy a hlavu tak, abyste udrželi ramena a boky na zemi. S pomalým výdechem se vraťte do základní polohy.

cvik 4Třetí cvik se provádí také na zemi, ale v vkleče.

  • Klekněte si na zem tak, abyste měli chodidla pevně vedle sebe. Kolena posuňte na šířku Vaší pánve a ruce umístěte podél těla tak, abyste je měli položené na zadní straně stehen. Nakloňte hlavu dopředu a s hlubokým výdechem si položte hlavu na hrudník.
  • Hlavu pak pomalu zakláňajte zpět tak, abyste měli úplně narovnaná záda. Tento cvik opakujte alespoň 5 krát. Nezapomínejte na pravidelný výdech a nádech.

cvik 5Čtvrtý cvik je zaměřen zejména na dokonalou rovnováhu Vašeho těla.

  • Posaďte se na podlahu s narovnanými nohama a rovnými zády. Chodidla posuňte na šířku Vašich ramen a dlaněmi se zapřete o zem tak, abyste je měli umístěny při bocích. Nezapomínejte však na to, že prsty na rukou mají být spojeny.
  • S hlubokým nádechem zakláňajte hlavu dozadu tak, že zvednete celé své tělo. Musíte však být ve vodorovné poloze tak, abyste měli ruce a nohy stále umístěny na zemi v pravém úhlu. Snažte se takto vydržet po dobu několika sekund a s pomalým výdechem se opět vraťte do základní polohy.

cvik 6[hana-code-insert name=’google‘ /]Pátý a zároveň poslední cvik je zaměřen zejména na záda a svalstvo na nohách.

  • Tento cvik začínáte natažený na zemi tak, že máte ruce natažené, záda prohnutá a nohy natažené dozadu. Nezapomínejte však na to, že kolena se nesmí dotýkat země.
  • Začněte hlubokým nádechem, zadní část těla posunujte pomalu vzhůru tak, abyste měli nohy stále natažené a hlavu naklánějte k hrudníku. V této poloze vydechněte a opět se zhluboka nadechněte, abyste se mohli vrátit do původní polohy.

Obecná pravidla

Při provádění těchto tibetských cviků je nejdůležitější pravidelnost. Najděte si čas na tyto cviky alespoň jednou za den. Pokud chcete dosáhnout maximálního účinku a více posílit svalstvo, zvyšte si počet opakování.

  • 1. týden si každé cvičení zopakujte třikrát.
  • 2. týden zvyšte na pět opakování
  • 3. týden zkuste tyto cviky zopakovat sedmkrát
  • A takto postupně přidávejte opakování až na 21 na desátý týden

cvik 7Nezapomínejte ale také na další důležité faktory, které do velké míry ovlivňují účinnost těchto cviků:

  • Nejlepší čas na cvičení je dopoledne na lačný žaludek.
  • Myslete na to, že při těchto cvicích máte hlavně relaxovat. Pokud jste tedy příliš unavený, necvičte, totéž platí i při samotném cvičení – jestliže se cítíte po dvou cvicích vyčerpán, nepokračujte v cvičení, ale raději si dejte přestávku a odpočívejte.
  • Sledujte své dýchání, hluboký nádech a pomalý výdech je velmi důležitý.
  • Po opakování mezi cvičeními se postavte rovně, ruce si dejte v bok a vydýchejte se.

Cvičení nemusí být vždy jen o dřině a o velké námaze. Můžete cvičit s tím, že po provedení cviků se budete cítit odpočatě a zrelaxovaně. Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tibetských cviků a sami uvidíte, jak skvěle se budete cítit.

 

Reklama