Bříško této těhotné ženy narostlo do neskutečných rozměrů

Většina těhotných žen s nadšením pozoruje své rostoucí bříško a těší se na budoucího potomka. Těhotenství Lary Carpenter-Beck ale nebylo takové, jaké si asi představovala. Bříško nastávající maminky bylo už od 12. týdne enormně velké, takže čelila neustálým dotazům ohledně toho, zda se její termín už blíží.

Reklama

Lara měla cukrovku

Laře byl několik let před otěhotněním diagnostikovaný diabetes 1. typu. Očekávala tedy, že během těhotenství přibere o něco víc, než je obvyklé, ale konečný výsledek šokoval dokonce i lékaře. Ve 32. týdnu těhotenství jí porodní asistentky řekly, že dítě v jejím lůně je tak velké jako jiné děti v několika měsících věku. Nosit tak velkou váhu byl pro Laru opravdový boj.

Do 36. týdně těhotenství měřil obvod jejího břicha 140 cm a Lara přibrala 41 kg. V té době jí praskla plodová voda. Dítě nakonec přišlo na svět císařským řezem, což je u cukrovky časté. „Malou“ dívku pojmenovali rodiče Savannah. Narodila se s hmotností 4,15 kg a naštěstí se těší dobrému zdraví. I maminka se po náročném porodu poměrně rychle zotavila.

Povedlo se jí kila zase shodit

Lara se po porodu musela vyrovnat s přebytečnými kily, což nakonec díky zdravému životnímu stylu úspěšně zvládla. Vrátila se na svou původní váhu a spolu s manželem a druhou dcerou si užívají novorozené miminko. Vypořádat se se zdravotními problémy během těhotenství rozhodně není nic snadného, optimistický přístup ale může dost pomoci.

Reklama

Těhotenství žen s cukrovkou je rizikové. Děti diabetických matek mají vyšší pravděpodobnost vrozených vývojových vad a jsou více ohroženy výskytem poporodních komplikací. Nejčastěji jde o infekce, křeče nebo jiné neurologické potíže. Těhotenství je pro organismus obrovská zátěž, pokud ale nejsou přítomné žádné závažné komplikace, nepředstavuje těhotenství pro matky s cukrovkou život ohrožující stav. Narozené děti pak bývají o něco těžší.

Reklama