Foukaná minerální izolace – výhody a nevýhody
Foukaná minerální izolace – jaké jsou kladné a záporné stránky této stále oblíbenější formy izolace? Zeptali jsme se přímo majitele firmy, který novostavbám i starším objektům zatepluje kabáty.
V čem spočívá foukaná minerální izolace?
Foukaná minerální izolace je aplikace izolačního materiálu Climastone foukáním do dutin nebo do volného prostoru. Díky metodě foukání izolace lehce pronikne i do nejmenších dutin. Lze ji tudíž využít i na spáry a další obtížně dostupná místa. Tento typ izolace se vyrábí z minerální vlny a to tak, že se rozvlákní tavenina ze směsi hornin a dalších přísad a příměsí, jež je následně se zpracována do granulátu. Vlákna jsou pak po celém povrchu hydrofobizována.
Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu izolace?
Jednou z největších výhod je, že foukaná minerální izolace je aplikována v krátkém časovém úseku. Zákazníkovi se tedy nestane, že by se mu následně zvyšovaly náklady kvůli časovým prodlevám. Výhodou také je, že při aplikaci nevzniká žádný odpad. Navíc je vhodná téměř pro každou fasádu! Hodí se prostě pro zateplení stropu i podlahy, podkroví, střechy, stěn, příček i podhledů – záleží jen na vás! Nicméně – tento typ izolace ale nelze použít pro mokré stříkání a na izolované povrchy.
Pro jaké typy objektů je tento typ izolace vhodný?
Tento typ izolace je použitelný jak na zateplení při kompletní rekonstrukci, tak i pro zaizolování stávajících objektů. Je velmi vhodný pro novostavby, zvláště pak ty konstruované v nízkoenergetickém a pasivním standardu. Výborné je, že díky izolaci stropních konstrukcí, podlah a vnějších stěn objektu klienti ušetří až desítky procent z nákladů na vytápění v porovnání s nezaizolovanými, nebo pouze částečně izolovanými objekty.
V dnešní době, kdy stále rostou ceny energií, je tato možnost izolace velmi přijatelná – a hlavně výhodná!