Hořčík je esenciální olej, bez něhož se lidské tělo rozhodně neobejde. Spousta lidí má nedostatek hořčíku, přitom o tom často ani netuší. Hořčík pomáhá tělu řídit hladinu vápníku, sodíku, ba dokonce i draslíku. V následujících řádcích vám prozradíme jeho důležité funkce a představíme vám efektivní způsob, jak ho doplňovat.
Hořčík pomáhá stovkám enzymových reakcí, uvolňuje svaly a předchází bolestem svalů či kloubů. Hořčíkový olej v neposlední řadě pomáhá stabilizovat hladinu inzulínu a cukru v krvi, vyrovnávat hormony u žen i mužů a zvládat různé nálady.
Co je to hořčíkový olej?
V podstatě se o olej jako takový nejedná. Sice je na dotek kluzký jako olej, proto dostal tento název, ale ve skutečnosti je to roztok vody a chloridu hořečnatého. Produkt si zakoupíte již hotový, ovšem je možné si ho vyrobit klidně i doma. Stačí mít správné ingredience a najít vhodný návod.
Doplňky stravy s obsahem hořčíku jsou velice oblíbené, nicméně pro tělo je lepší hořčíkový olej, protože se vstřebává přes kůži, a tak nemusí jít přes trávicí systém. Pokud byste chtěli do těla dostat hořčík i skrze potraviny, musíte do svého jídelníčku zařadit kapustu či vlašské ořechy.
Proč používat hořčíkový olej?
Důvodů je opravdu celá řada. Hořčík je velice vhodný při migrénách, neboť ulevuje od silných bolestí hlavy. Stačí si hořčíkový olej nastříkat na ramena, krk a horní část zad, a posléze ho vmasírovat do pokožky.
Hořčík jako takový zlepšuje i barvu pleti. Při lokální aplikaci olej rozkládá tuky a oleje, a tím pádem není pleť tak mastná a náchylná k tvorbě akné.
Hořčíkový olej přispívá k lepšímu spánku, přičemž dokáže uvolnit receptory v nervovém systému a mozku. Cítíte se tak klidně a zpomalíte tělo i mysl. Samotné uvolnění je cesta k lepšímu usínání a spokojenému spánku.