Karbanátky jsou velmi oblíbeným masovým pokrmem, kterým nepohrdne nikdy. Můžete si je dát jen tak s chlebem a hořčicí, výborné jsou také s brambory. Patří mezi oblíbené jídlo nejen dětí ve školách, ale také dospělí se po nich olizují. Jak si ale doma udělat ty nejlepší karbanátky? Tradiční recepty patří mezi léty ověřené nejen našimi babičkami.
Musíte mít skvělý poměr surovin
U některých receptů možná marně přemýšlíte, jak je trochu vylepšit, aby bylo jídlo ještě lepší. U karbanátků musíte myslet na poměr dvou hlavních surovin, kterými jsou maso a chléb. Právě tyto dvě ingredience mohou za to, že jsou karbanátky chutné. Další zvláštností může být to, že nebudete potřebovat vejce, které se standardně přidávají.
Jak tedy udělat karbanátky bez použití vajec? Masové koule budou nejlepší z trouby, které budou rovnoměrně upečené. Předejte tak náročnému smažení a právě v troubě je příprava karbanátků nejsnadnější. Jaké suroviny tedy budete na přípravu karbanátků potřebovat?
- Rostlinný olej
- 1 sklenici vody nebo mléka
- 500 g mletého masa (můžete smíchat vepřové i hovězí)
- 1-2 cibule
- 300 g černého chleba
- Mletý černý pepř
- Sůl
Nejprve si připravte chléb, který zbavte kůrky a několik minut ji sušte v troubě. Později z ní budete dělat drobenku.
Nakrájený chléb pak namočte do vody nebo do mléka a čekejte, dokud nebude nasáklý tekutinou. Pokud nemáte hotové mleté maso, je teď nejvyšší čas si ho umlít.
Dosáhněte skvělého karbanátku snadno a rychle
Nakrájejte si oloupanou cibuli, přidejte k masu namočený a vymačkaný chléb a přidejte také chlebovou kůrku, kterou si nastrouhejte. V ní budete karbanátky obalovat.
Cibuli smíchejte s kořením podle chuti, doplňte strouhankou a propracujte, abyste získali hladkou hmotu, a můžete začít tvarovat karbanátky.
Když si namočíte ruce, práce půjde mnohem lépe. Vezměte si kousek mletého masa, vytvarujte ho a obalte ve strouhance. Masové kuličky budou křupavé, pokud budete dbát na to, aby nebyly větší než 1,5 cm. Dokonale se propečou a budou chutnat skvěle.
Můžete si je dát společně s bramborovou kaší a kouskem kyselé okurky.
Zdroj: siwawkuchni.pl