Zavařování v myčce je velmi moderní, ale funguje skvěle. Klasicky se plodiny zavařují ve velkém hrnci, ale klidně k tomu můžete využít i tuto moderní technologii. Je to velmi jednoduché a poměrně rychlé. Musíte jen vědět, jak to udělat správně a jaký program na myčce zvolit. Navíc bude zavařování rychlejší, protože můžete do myčky vložit více sklenic najednou než do hrnce.
Jak na to?
Sterilní sklenice naplňte okurkami nebo jinými surovinami podle osvědčeného receptu. Udělejte všechno podle receptu nebo stejně, jako to děláte obvykle. Vložte sklenice do prázdné myčky. Nepřidávejte žádnou kapsli na mytí nádobí, aviváž ani jiný prostředek na mytí nádobí. Musíte tam mít jen sklenice se zeleninou (nebo ovocem) a čistou vodu. Pro zavařování tímto způsobem je ideální nastavit 70 stupňů, které se postarají o velmi efektivní zavaření.
Důležitý je i správný program na myčce
Spolehněte se na základní programy, které dosahují teploty 70 nebo 75 stupňů. Zvolte si dlouhý program, protože zavaření by mělo trvat asi dvě a půl hodiny a tuto teplotu. Až bude program hotový, nechte sklenice vychladnout v myčce. Ideální je zapnout program před spaním a ráno sklenice vyndat. Nemusíte se díky tomu o nic starat a potom si užijete zavařené a velmi křupavé plodiny. Jde o snadnou metodu a velmi jednoduše tímto způsobem zavaříte i větší množství plodin.
Proč zavařovat domácí plodiny na zimu?
Domácí ovoce a zelenina si zaslouží důkladně uskladnit. Jedině tak si je můžete užít i během zimních měsíců a také můžete v zimě hodně ušetřit na nákupu těchto potravin. V zimě jsou totiž velmi drahé. A navíc budete mít ve sklepě nebo ve spižírně bio kvalitu ovoce a zeleniny. Zavařování je pouze jedním ze způsobů, jak si můžete plodiny uchovat po celé měsíce. Dokonce i naše babičky tuto metodu milovaly a mnoho žen se k ní vrací i v dnešní době.
Zdroj: ketkes.com