Matka udělala hroznou věc, rozhodla se dát dítě k adopci

Díky pěti zlatým a dvěma stříbrným medailím, které si přiveze z Letních paralympijských her v Londýně v roce 2012, se stává Jessica Long senzací. Dvacetiletá dívka se stala nejúspěšnější plavkyní s postižením v celé historii her. Jessica Tatiana Long se narodila v roce 1992 v Bratsku v Rusku, o dvacet let později si podmanila svět.

Reklama

Těžké začátky

Tato úspěšná plavkyně se narodila s fibulární hemimelií, díky které jí chybí kosti v dolní části nohou. Díky obavám z výchovy takto postiženého dítěte, ji dala matka k adopci. První rok života tak strávila v sirotčinci na Sibiři, kde vládly příšerné podmínky. Beth a Steven Longovi si všimli jejího profilu v mezinárodní adopční databázi. Prakticky ihned se rozhodli postiženou dívku adoptovat, a odjeli na druhou stranu světa, aby si ji mohli odvézt domů. V průběhu adopce se dozvěděli, že děvčátko nemá žádné živé příbuzné. V 18 měsících, pět měsíců po adopci, byla Jessica Long (rozená Tatiana Olegovna Kirillova) podrobena operaci, při které jí byly odstraněny spodní části nohou.

Mořská panna

O 19 let později se tato bojovnice dostala do zájmu médií, díky medailím z paralympijských her. Avšak již ve věku 14ti let držela 18 světových rekordů a 9 zlatých medailí z mistrovství světa toho roku. Ve stejném roce také získala cenu pro nejvýznamnější amatérské sportovce, cenu Jamese E. Sullivana. Výčet jejích ocenění je nekonečně dlouhý, avšak toho nejvyššího dosáhla právě v roce 2012.

Návrat domů

Jelikož bylo Jessice řečeno, že její biologičtí rodiče jsou po smrti, rozhodla se kontaktovat ruské úřady s dotazem, co bylo příčinou jejich smrti. Dozvěděla se, že když se narodila, bylo rodičům 17 a 18 let. Avšak nejsou po smrti, nýbrž stále naživu. Jessica se dozvěděla, že kromě otce a matky má 3 sourozence. Jessicina biologická matka se díky novinářům dozvěděla, že malá Tatiana je olympijská vítězka Jessica, která ji chce kontaktovat. Rozhodla se tak napsat dceři dopis a zažádat o schůzku. V roce 2013 se Jessica s matkou setkala a zároveň jí odpustila.

Reklama

Fibulární hemimelie

Toto vrozené onemocnění, které se objeví i bez předchozí rodinné anamnézy, zapříčiňuje zakrnělý růst fibulárních kostí, které mohou chybět i zcela, deformitu kotníku nebo kolena. Vzhledem k tomu, že toto onemocnění postihuje pouze dolní končetiny, nemůže být přenášeno z generace na generaci.

Reklama