Neudržovaná pračky špatně pere, ale i ohrožuje naše zdraví

Tento problém se týká v podstatě většiny domácností, a to vzhledem k tomu, že pračku jako domácí spotřebič, užívá téměř každý. Věděli jste však, že pokud se o Vaši pračku nebudete dostatečně starat, mohou vzniknout komplikace nejen s vypraným prádlem, ale zároveň s Vaším zdravím?

Reklama

Pračku bychom měli jednou za čas řádně vyčistit. Touto očistou předcházíme nejen nežádoucímu zápachu u vypraného prádla, ale také především kvůli vysoké teplotě a vlhkosti vzniku:

  • Plísní
  • Bakterií
  • Virů

Je vhodné doplnit, že výše uvedení nežádoucí návštěvníci Vaší pračky stojí za vznikem různých respiračních a virových onemocnění nebo kožních infekcí, a to zejména u dětí či u lidí se sníženou imunitou.

Kde se tedy dané bacily vyskytují?

Plísně, bakterie a viry se v podstatě usazují za gumovou částí, která je obehnaná kolem bubnu pračky. Pokud pračku pravidelně nečistíte delší dobu, lze při šikovném přetočení gumového těsnění, přítomnost těchto bacilů zjistit pohledem oka.

Reklama

Tyto bacily není radno dobré podceňovat. Mohou totiž stát za vznikem alergií, které se potom zdlouhavě léčí či potlačují různými medikamenty, které zatěžují chod lidského těla. Následně si představme nejvíce možnou efektivní metodu, sloužící k odstranění těchto nežádoucích organizmů.

Řešení rychlé a levné především

Nemusíte vyloženě utrácet velké množství peněz za televizní reklamou propagované čistící prostředky. Stačí popřemýšlet, zda máte doma citrónovou šťávu (může být i limetová) a ocet. Obě tyto složky mají výrazné funkční vlastnosti, a to díky přítomnosti kyseliny citrónové a kyseliny octové.

Tyto dvě složky řádně promíchejte v rozprašovací lahvi, přičemž dbejte na podíl jedna ku jedné. Následně tuto emulzi nechte cca 30 minut odstát a následně ji naneste na znečištěnou těsnící gumu podél bubnu pračky. Jakmile směs nanesete, nechte ji cca 10 minut působit a potom umyjte čistou vodou. Pro dokonalou čistotu Vaší pračky tento proces jedno za čas zopakujte.

Reklama