Určitě už jste to někdy zažili. Jakmile začnete vařit maso na vývar nebo omáčku, většinou začne pěnit. Většina lidí tuto nevzhlednou pěnu odstraní a vaří maso dál. Chcete vědět, co tento stav způsobuje a co byste s ním měli dělat? Čtěte dále.
Vaření masa je velmi zdravý způsob přípravy
Tepelná úprava masa je velmi důležitá. Smažení není pro vaše zdraví ideální. Vaření a pečení je mnohem lepší, ale měli byste vědět, jak to udělat správně. Jedině tak získáte z pokrmu maximum bílkovin a minerálních solí, které se z masa během vaření uvolňují. Právě tyto dvě složky tvoří pěnu, která se může objevit na povrchu vody. Většina lidí ji odstraňuje, ale tím se připravují o cenné minerály a bílkoviny.
Proč se pěna nevytvoří vždy, když vaříte maso? Odpověď je velmi jednoduchá. Tvoří se totiž jedině v případě, že vložíte maso do studené vody. Řešením je vložit ho hned na začátku do vroucí vody. Maso se díky tomu rychle zatáhne a všechny minerály a další složky zůstanou uvnitř masa. Jestli budete maso vařit ve studené vodě, neměli byste pěnu odstraňovat, abyste o nic nepřišli. Jak si s ní poradit?
Tipy a triky profesionálních kuchařů
Rada zkušených kuchařů je jednoduchá. Pěnu byste měli v hrnci nechat, pokud se nejedná o tmavou pěnu. Ta pravděpodobně obsahuje krev, a proto byste ji měli odstranit. V opačném případě ji tam nechte, ale přidejte do horké vody cibuli, která pomůže pěnové vrstvě klesnout na dno. Díky tomu budete moci konzumovat zdravý pokrm, který si zároveň zachová krásný vzhled.
Maso vždy vařte na mírném ohni, aby bylo skutečně chutné. Velmi důležité je také polévku osolit, a to asi půl hodiny před koncem vaření. Díky tomu bude pokrm skvěle dochucený, protože chutě budou mít čas se spojit. Až budete mít vše hotové, počkejte 20 minut, než vývar přecedíte. Díky tomuto postupu budete mít vždy silný a chutný vývar, který si užije celá rodina. Přejeme dobrou chuť!
Zdroj: tudnodkell.info