Představte si, že nemusíte celý život nic dělat, protože o živobytí máte z nějakého zvláštního důvodu postaráno. Kdyby jen o živobytí, máte opravdu velký balík peněz, na který jste se téměř nemuseli ani nijak extrémně nadřít. Možná si říkáte, že to lze výhrou v loterii nebo dědictvím nějakého velkého majetku nebo nějakým jiným záhadným způsobem. Ani jedno ani druhé. Pokud jste šikovní a dokážete efektivně, pragmaticky a konstruktivně přemýšlet o svém životě a budoucnosti, dojdete na to, že ne vždy musíte pro bohatství a slávu pracovat sami. Je to dost tvrdý fakt, se kterým by jistě mnoho lidí nesouhlasilo, ale je to tak. Když máte dobrý nápad, jako třeba tento slovinský majitel, můžete si téměř snadno přijít k pohádkovému jmění. O co tu vlastně jde? To si teď v jednoduchosti povíme.
Z A do B snadno a rychle
O poštovních holubech jste už určitě někdy slyšeli. Tito ptáci jsou známí po celém světě už od nepaměti pro svou schopnost doručovat zprávy na velké vzdálenosti. V minulosti to byla kolikrát jediná možnost rychlého doručení vzkazu své milé nebo svému milému. Stačilo dát poštovnímu holubovi psaníčko za nožičku, říct mu místo cíle a holub letěl. Pokud ho po cestě nezastavil nějaký šílený a hladový dravec nebo lovec holubů, dostal se na místo a vzkaz předal. Takhle to fungovalo stále dokola a holub za to chtěl jen dobrou péči, kvalitní odpočinek a stravu. A nakrmit takového holuba nemusí být zase tak náročné.
Holubí klání v JAR
Už velmi dlouhou dobu se na světě pořádají závody poštovních holubů. Majitelé poštovních holubů z celého světa se každoročně sjíždějí, aby nechali změřit síly a schopnosti svých holubů a vydělali tak pořádný balík peněz. V letošním roce se to podařilo slovinskému majiteli holuba, který s ním vyrazil na soutěž do Jižní Afriky. Zde se ukázalo, že právě jeho holubí svěřenec je aktuálně nejrychlejším poštovním holubem na světě.
Nejrychlejší pošťák na světě
Nejrychleji dokázal urazit vzdálenost přes 600 kilometrů za 12 a půl hodiny a porazil tak všechny své soupeře. Díky svým schopnostem a rychlému letu vydělal svému majiteli přes 274 tisíc euro, a samozřejmě získal titul. Byla to ovšem tvrdá práce, říkal po závodě majitel, jehož rodina se holubaření věnuje již 40 let. Nakonec tedy přeci jen musel přiložit ruku k dílu.