IQ testy byly oblíbenou součástí přijímacích pohovorů na vysoké školy nebo při pracovních řízeních na manažerské pozice. V současnosti se objevují obrázkové hlavolamy na internetu pro potěšení sledujících a jsou velmi užitečnou kratochvílí. Luštění rébusů totiž podporuje činnost mozku a rozvíjí kognitivní funkce, současně je toto hobby nejlepší prevencí proti neurodegenerativním onemocněním. O důvody více, proč se zadívat na tyto dva zdánlivě stejné obrázky a najít tři rozdíly!
Potíže se soustředěním
Obrázkovým hlavolamům se schovávají pod souhrnné označení IQ testy, protože testují mozek. Vizuální rébusy netestují inteligenci jako takovou, ale pozornost a soustředění, proto se nedoporučuje zkoušet luštit tyto hádanky ve spěchu nebo při nervovém vypětí. A proč vlastně trávit čas těmito aktivitami? Pro zlepšení fungování mozku, protože se tímto způsobem aktivují neurony a synapse mezi nimi. Každodenní luštění, čtení nebo jiné obdobné činnosti zlepšují kognitivní funkce mozku, jsou nadto nejlepší prevencí proti demenci.
Hledání rozdílů
Cílem tohoto úkolu je najít tři rozdíly mezi dvěma obrázky. Při letmém pohledu se může zdát, že mezi nimi žádný rozdíl není, je třeba se opravdu dobře soustředit a zaměřit svůj zrak na prozkoumání jednotlivých částí oblečení nebo detailů. Právě v nich se často skrývají odlišnosti, které na začátku mohou i pozornému sledujícímu uniknout. Pro nalezení rozdílů je stanovený časový limit 15 sekund.
Dětský detektiv odkrývá tajemství
Na oblečení nebo na tváři? Kde se ukrývají rozdíly mezi dvěma dětskými detektivy? Doporučuje se detailně prohlédnout vždy jednotlivé části obrázku a porovnávat je mezi sebou. Jen tak rychle odhalíte tajemství, které se v obrázcích skrývá. Patnáct sekund uplynulo a odpověď? Rozdíly jsou tři. Nejmarkantnější je zřejmě odraz v lupě, následuje chybějící knoflík a různá délka vlasů na jedné straně obličeje.
Zdroj: tasikmalaya.pikiran-rakyat.com