Připálené pánve chtěla vyhodit a koupit nové. Pak ale objevila revoluční způsob, jak se dají vyčistit. Její nádobí teď vypadá tak, jako by ho přinesla z obchodu. Co na vyčištění použila? Obyčejné věci! -
Menu

Připálené pánve chtěla vyhodit a koupit nové. Pak ale objevila revoluční způsob, jak se dají vyčistit. Její nádobí teď vypadá tak, jako by ho přinesla z obchodu. Co na vyčištění použila? Obyčejné věci!

Kdo pravidelně vaří, ten si nejenom pochutnává na vybraných jídlech, ale ten také musí řešit co se špinavým nádobím. Pokud je používáno hodně často, může se opalovat od plynového sporáku, nebo se na něm připálí zbytky jídla. Umýt takové nádobí není jednoduché. Mnoho lidí to vzdává a raději pánev vyhodí a koupí novou. To dělat nemusíte, jelikož je tu unikátní postup, jak jim opět dopřát dokonalou čistotu.

Jaké věci k čištění budete potřebovat?

Jsou jenom tři a většina lidí je má běžně doma. Dvě z nich máte běžně při ruce ve své kuchyni. Tu poslední najdete ve své domácí lékárničce. Už tušíte? Pokud ne, nebudeme vás napínat a prozradíme vám, bez čeho se rozhodně neobejdete. Jedná se o tyto věci:

  • 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku
  • 1 čajová lžička přípravku na nádobí
  • ½ běžného hrnku jedlé sody

Nic více potřeba nebude. Jak vidíte, není třeba žádných drahých čističů z obchodu. Všechny ingredience vás vyjdou na pár korun a jak se brzy přesvědčíte, mnohem lepší je i jejich účinnost, pokud jde o odstranění veškerých připálenin.

Jak na to? Vše smíchejte dohromady

První krok je jasný. Vezměte všechny složky a smíchejte je dohromady. Cílem by mělo být vytvoření jednotné pasty. Pokud se jedná o velké nádobí, nebo několik kusů pánví a hrnců, připravte si směsi více. Jednoduše vynásobte jednotlivé suroviny stejným číslem. Když máte promícháno, už se stačí pustit do samotného čištění.

Naneste na pánve a jiné nádobí

Vzniklou čisticí pastu z peroxidu a jedlé sody naneste na konkrétní nádobí tam, kde jsou připáleniny, které se vám nedaří odstranit. Následně se nemusíte o nic starat, jelikož směs necháte pouze působit. A to zhruba 10 – 15 minut. Po uplynutí tohoto času stačí pánev opláchnout pod proudem vody a bude jako nová. Pokud jsou spáleniny velmi silný, stačí vzít houbičku na nádobí a před oplachem je odstranit mechanicky. Jak vidíte, stačí pár minut, pár korun a vaše nádobí může být opět jako nové. A my musíme říci, že dokonalé.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

ZBAVTE SE MRAVENCŮ HNED: odborníci odhalili 3 levné a snadné…

Mohou být v rodinném domě, stejně jako na chatě, nebo ve vašem zahradním domku či na terase. A co máme na…
TIPY A TRIKY

Vzala vajíčko a namočila ho do misky s lakem na…

Barvení velikonočních vajíček patří mezi tradiční české lidové zvyky. Existuje velké množství nejrůznějších technik a způsobů, jak vajíčka ozdobit. My…
TIPY A TRIKY

Pokud máte plastová okna, nezapomeňte se naučit tento jednoduchý trik.…

Plastová okna jsou velice moderní a žádaná pro svou příznivou cenu, velice dlouhou životnost, velké množství barev a dekorů, tvarování…
TIPY A TRIKY

Vzala vidličku a stužku, když uvidíte, co udělala během několika…

Balíte někomu dárek, chcete na něj umístit mašličku, ale potom zjistíte, že ji neumíte uvázat? A pokud se vám to…
TIPY A TRIKY

Když mi sousedka ukázala, jak dokonale vyčistit troubu, věděla jsem,…

Pokud rádi pečete, víte dobře, o čem mluvíme. Čas od času je třeba troubu vyčistit a odstranit z ní veškerou nečistou…
TIPY A TRIKY

Vzala obyčejný alobal a takto ho navlékla na prkno. Nyní…

Baví vás žehlení? Pro mnoho lidí patří tato domácí práce mezi nejnenáviděnější činnosti vůbec! Ano, někdy to může být dost…