Domácí vývar patří mezi nejoblíbenější druhy polévky na podzimní a zimní měsíce. Poskytne vám hodně vitamínů a minerálů. Navíc neexistuje žádná lepší polévka, která by vás zahřála a pomohla při nachlazení. Musíte ale vědět, jak správně postupovat. Existuje pár věcí, bez kterých se neobejdete. Poradíme vám, jak si připravíte ten nejlepší vývar pod sluncem.
Kvalitní maso je základ
Nezáleží na tom, jestli chcete mít kuřecí, hovězí nebo rybí vývar. Kvalitní maso a kosti jsou základem pro každý masový vývar. Můžete použít kosti, odřezky z masa a dokonce i slupky zeleniny, které byste normálně vyhodili. Všechno poskytne vývaru tu správnou chuť i vitamíny. Jestli chcete mít polévku hodně výživnou, použijte kvalitní maso. Velmi dobrou pochoutku ale můžete připravit také ze zbytků a odřezků, které vám zůstaly v lednici.
Vařte pomalu a dlouho
Velmi důležitým prvkem při přípravě této polévky je doba vaření. Každý vývar se musí vařit dlouho a pomalu, aby všechny suroviny pustili svou chuť, vitamíny a minerály. Čím déle ho budete vařit, tím lépe. Naše babičky ho vařily přes noc. To dělat nemusíte, ale musíte mu dát nějaký čas. Ideální jsou alespoň 3-4 hodiny. Právě díky tomu budete mít nejlepší vývar, jaký jste kdy ochutnali. Čím déle se budou maso, kosti a zelenina vařit, tím více chuti získáte na svém talíři.
Trik pro dokonalý vývar
Tohle pro vás bude možná novinka. Některé vývary mohou být dost mastné, a to hlavně z kuřecího, vepřového nebo hovězího masa. Je to přirozené, ale nemusíte ho jíst mastný. Ponořte na chvíli do polévky starší chleba. Nasaje do sebe přebytečný tuk a vy si užijete vynikající polévku. Tento trik není příliš známý, ale používají ho i profesionální kuchaři. Nechte se poučit a vyzkoušejte tento tip na vlastní kůži. Uvidíte, že vývar bude mnohem chutnější. Přejeme dobrou chuť!