Recept na česnekovou polévku s léčivou ingrediencí, která je silnější než léky! Pomůže na bolesti v krku, teploty i ucpaný nos

Období chřipek, kdy náš organismus dostává zabrat, je tady. Pokud cítíte první příznaky, nebo dokonce onemocníte, nemusí to být nutně lékárna, kam zamíříte jako první. Sice zde najdete mnoho prášků, ale je zde také jedno ale. To je spojeno s tím, že ne všechny jsou účinné, a také s tím, že mnoho z nich obsahuje chemii. I proto je lepší sáhnout po takzvaném přírodním antibiotiku. A tím je tato česneková polévka, která vás zaručeně postaví na nohy. Nejenom když jste nemocní, ale je skvělou volbou i na kocovinu. Nyní, když je doba vánočních večírků a blíží se také silvestr se jedná o nejlepší možnou volbu.

Jaké ingredience budou potřeba?

Když se podíváte na seznam jednotlivých ingrediencí, tak vám bude jasné, že tato česnečka není rozhodně nijak složitá. A že věci na ni dokážete snadno najít i ve své domácnosti. Aby byla chutná a silná zároveň, připravte si:

  • 2 lžíce sádla nebo trochu oleje
  • 1 celou hlavičku česneku
  • 3 střední brambory
  • 1 litr vývaru (eventuelně z kostky)
  • 4 bobkové listy
  • Sůl a pepř

Výše vidíte ingredience určené na samotný vývar jako takový. Pokud chcete svou polévku ještě vylepšit, nezapomeňte na ingredience pro doladění. Sem patří opečené krutony s chleba a trocha strouhaného sýra. Ani jedno však není nutností.

Čtěte také: Jakmile si koupíte meloun, který má v sobě praskliny, nikdy ho nejezte! ZDE je důvod proč!

Příprava je jednoduchá

Postup přípravy této polévky není nijak složitý. Začnete tím, že v hrnci rozehřejete sádlo a poté do něho přidáte celou hlavičku česneku, kterou jste předtím oloupali a prolisovali. V tu chvíli česnek skvěle uvolní svou vůni a také své chutě. To je chvíle, kdy přilijete litr vývaru. Pokud by byl domácí, silný hovězí, je to v případě nemoci i kocoviny jedině plus. Následně přidáte také bobkový list, trochu soli a pořádné množství pepře.

Mezi tím, co se vývar ohřívá si můžete oloupat brambory, které nakrájejte na kostičky, pokud možno stejně velké. Následně je nasypte do polévky, přikryjte pokličkou a přiveďte k varu. Zmírněte oheň a vařte asi 5–10 minut, dokud nebudou brambory měkké.

Podávejte horkou

Když je polévka uvařena, můžete se pustit do servírování. Ideální je, když bude ještě horká. Nalijte ji na talíř nebo do misky. Pokud ji budete chtít vylepšit, přisypejte krutony a posypte sýrem. Nutné to ale není a chápeme, že v případě chřipky nebo kocoviny tento krok vynecháte.