Recept na výtečné těsto, z kterého připravíte nadýchané langoše

Rádi si dopřáváte v letních měsících stánkové langoše s kečupem, strouhaným sýrem a česnekem? Potom musíte rozhodně vyzkoušet recept na to nejdokonalejší těsto pod sluncem! Díky němu budou domácí langoše jemné a na jazyku se rozplývající.

Reklama

Jaké suroviny potřebujete na těsto?

Obstarejte si následující ingredience:

  • 1 kilogram hladké mouky
  • 3 vejce
  • 1 lžíci soli
  • 50 gramů čerstvého droždí
  • 1 lžičku krupicového cukru
  • 175 mililitrů kefíru
  • 150 mililitrů vlažného mléka
  • 50 mililitrů slunečnicového oleje (na smažení)

Jak postupovat při přípravě těsta na nadýchané langoše?

Začněte tím, že si v míse smícháte vlažné mléko, rozdrobené čerstvé droždí a krupicový cukr. Až vzejde kvásek, přidejte do směsi i prosátou hladkou mouku, vejce, sůl, kefír a vypracujte hladké polotuhé těsto, které bude mít vláčnou konzistenci a nebude se lepit na prsty.

Chlazení těsta v lednici a jeho použití na langoše

Až budete mít těsto hotové, zabalte ho do potravinové fólie a dejte přes noc chladit do lednice. Následující den jej vyjměte, nechte 20 minut „odpočinout“ při pokojové teplotě a nakonec z něj tvořte stejně velké a silné placky, které budou představovat langoše. Těsto smažte na rozpáleném slunečnicovém oleji dozlatova z obou stran. Díky teplu dokonale nakyne a bude velmi nadýchané a jemné.

Reklama

Servírování domácích langošů

Usmažené langoše ihned podávejte. Velmi oblíbená je k servírování kombinace lisovaného česneku, sladkého kečupu a nahrubo strouhaného eidamu nebo goudy. Ovšem pochutnat si na langoších můžete i se zakysanou smetanou a strouhaným sýrem dle preferencí. Přejeme vám dobrou chuť.

Jaká je trvanlivost těsta na langoše?

Pokud těsto na langoše ihned nespotřebujete, určitě ho uchovávejte nadále v lednici. Zde vydrží čerstvé zhruba jeden týden. Poté je třeba připravit jiné. Jinak z výše uvedeného množství surovin připravíte asi deset středně velkých placek na langoše.

Reklama