Rodiče, necháváte-li spát své dítě mezi sebou, děláte podle odborníků velkou chybu: Zde je odpověď, co to dělá s psychikou dítěte

Zřejmě každé dítě se někdy v noci přemístí ke svým rodičům, aby si mezi ně lehlo a spalo to s pocitem bezpečí a ochrany. Rodiče nemusí vždy úplně souhlasit, ale většinou své dítě mezi sebe pustí. Tímto činem se ovšem odsuzují k tomu, že se nemusí moc dobře vyspat, aby dítě v noci nezalehli. Podle odborníků je tento noční přesun dítěte a jeho následná žádost o spaní mezi rodiči velkou rodičovskou chybou. Dnes se podíváme, proč tomu tak je a proč bychom to jako rodiče neměli dělat.

Reklama

Problémy se sebevědomím

Mnoho rodičů by si ani nepomyslelo, že nechat spát mezi sebou v manželské posteli své malé dítě, je velká chyba. U malého dítěte to jde ještě relativně pochopit, ale pokud je dítě starší, pak by k tomu už rozhodně nemělo docházet. Upozornili na to odborníci, kteří se specializují na výchovu a podobné oblasti týkající se rodiny. Děti, které často spávají mezi svým rodiči, mohou utrpět vážné problémy při budování zdravého sebevědomí. Stanou se tak nezávislými v rámci života až mnohem později.

Nutnost ochrany

Podle odborníků není spánek dětí a rodičů ve stejné posteli vhodný ani pro děti, tak ani pro rodiče. Co se týče rodičů, tak výsledky dlouhodobých studií uvádějí, že rodiče, mezi nimiž si dítě ustele, jsou následně v mnohem větším stresu a napětí. Důvodem je částečně skutečnost, že jejich mozek ví o nutnosti ochrany dítěte, a proto se nemohou pořádně vyspat.

Sbohem intimnímu životu

Dalším důležitým negativním faktorem spaní dítěte mezi rodiči je fakt, že mlže docházet k ochlazování manželského intimního života páru. Menší intimní kontakt rodičů mezi sebou může znamenat, že si postupně na tuto situaci začnou zvykat a jejich vztah tím může utrpět vážné problémy. Než si to uvědomí, může být už příliš pozdě. Navíc rodiče ani dítě se nemohou v posteli pořádně uvolnit, bez ohledu na to, jak velká postel je.

Reklama