Spánek na levém boku vám zajistí lepší trávení. Věděli to už čínští mniši

Už buddhističtí mniši velmi propagovali spánek na levé polovině těla. Tento způsob spánku a odpočívání byl podle nich vhodnější pro fungování celého těla. Ačkoliv ve své době nevěděli proč, měli pravdu. Potvrzují to i poslední lékařské studie.

Reklama

Za všechno může lymfatický systém

Moderní lékaři s mnichy souhlasí a příčinu vidí ve stavbě lymfatické soustavy. Ta v našem těle rozvádí potřebné živiny získané při trávení potravy a zároveň z těla ven odvádí i škodlivé látky. Kvalita lymfatické soustavy se tak projevuje na vaší imunitě, produkci hormonů i psychické pohodě.

Mezi důležité orgány lymfatického systému patří například slezina, brzlík a slepé střevo neboli apendix. Všechny tyto orgány způsobují efektivní distribuci živin po celém těle a ne náhodou se také všechny nachází v levé polovině těla.

Spánek na levém boku vám zajistí lepší trávení a příjemnější probuzení

Výklad lékařů je tedy takový, že odpočinkem a spánkem na levém boku dochází k většímu zatížení lymfatické soustavy a zároveň tak efektivnějšímu trávení a vstřebávání živin po celém těle. To celé potvrzuje i tvar žaludku, kdy při orientaci na levý bok žaludek tráví potravu během celé její cesty díky pravidelnému rozložení žaludečních šťáv.

Reklama

Lymfatický systém při své práci produkuje látky jako glukóza, proteiny, některé hormony a metabolické látky. Zároveň také vytváří látky, které samotný lymfatický systém čistí. Spaní na levé straně těla tomuto celému procesu velmi pomáhá, lékaři se přitom také domnívají, že pokud spíte na pravé straně, celý proces spíše brzdíte.

Spánek na levém boku tak vašemu tělu přináší pozitiva v podobě kvalitnějšího a efektivnějšího trávení. K němu dochází také rychleji, na čemž se shodují i poslední lékařské studie. Díky nastavení našeho těla se také potrava po celém systému pohybuje rychleji. Jeden historický mýtus z moudrosti čínské medicíny se tak opět potvrdil.

Reklama