Na 40 m² je vše, co člověk potřebuje k životu. Dům si lze objednat na klíč -
Menu

Na 40 m² je vše, co člověk potřebuje k životu. Dům si lze objednat na klíč

Nestává se často, že vidíte dokonalý dům, kde se spojuje rustikální a moderní styl. Majitelům tohoto malého domku se to však podařilo. Moderní nábytek je jednoduchý, což je ideální pro menší prostory. Minimalismus se překvapivě snadno kombinuje a vytváří tak pocit domova. Domek byl postaven architektem a zároveň i majitelem Davem Bates a dostal jméno „Urban Cabin“.

Možnost objednat si různě velké domy

Dave pracuje pro společnost, která se věnuje stavbě malých domků. Zákazníci si mohou vybrat rozlohu přibližně od 15 m² do 40 m², což jsou opravdu dost malé prostory. Proto je využit celý prostor a dům je navržen hlavně funkčně a prakticky. Žádné dva domy nejsou stejné, takže se dá říci, že každý jeden je unikátní, moderní a kreativní. Z hlediska bezpečnosti jsou velmi důležité certifikáty a výjimkou není ani Urban Cabin.

malydom1

Dostatečných 40 metrů

Tento dům o rozloze 40 m² je jedním z největších Daveových projektů. Je obložený cedrovým dřevem a má střechu, která je odolná vůči korozi.

malydom13Kuchyň je kombinovaná s obývákem a jsou krásně propojeny. Strop je vyroben z borovice, přičemž se tento jistý druh dřeva opakuje na jednotlivých okenních rámech. Okna jsou velké a navrženy tak, aby celý prostor opticky zvětšily.

malydom2malydom4

Je plnohodnotně vybaven

V kuchyni se nachází sporák se čtyřmi hořáky a troubou na pečení. Také zde nechybí lednička a dvojitý kuchyňský dřez z nerezové oceli. Kuchyňská linka je vyrobena z recyklovaného skla.

malydom3Je to sice jednoduchý, malý domek, ale nachází se v něm vše, co člověk potřebuje.

malydom5

Vypadá velmi stylově

Bílé obkládačky, které pokrývají stěny v koupelně, vytvářejí příjemný kontrast spolu s tmavými podlahami. Součástí koupelny je i klasický splachovací záchod.

malydom7Majitelé preferují moderní styl a přizpůsobili tomu i zařízení a doplňky. Do podkroví vedou schody a nachází se zde ložnice a úložný prostor.

Pojďme i do patra

Možná se divíte, jak dokáží lidé v takových malých domech skladovat oblečení a všechny své věci. Jak můžete vidět na fotografii, majitelé mají podél postele dlouhé lemované regály, které jim pomáhají věci uskladnit a dokonce i zorganizovat.

malydom8malydom9Když se vrátíme zpět na přízemí, nachází se tu ještě jeden malý extra pokoj, který slouží jako dětský pokojíček.

malydom10I když je zde málo místa, stále se sem vejde postýlka a hračky.

malydom11

Třeba uprostřed krásné přírody

Tento domek je opravdu pěkné dílo architekta a navíc se nachází v přírodě, obklopen stromy. Věděli byste si představit život i v takovém menším domě? Myslíte si, že člověk potřebuje až tolik prostoru?

malydom12Na výběr je mnoho modelů a rozměrů a Dave jako architekt je velmi flexibilní a snaží se vždy vyhovět požadavkům. Krása, no ne?

Zdroj fotografií: shutterstock.com
Tisk
DŮM A ZAHRADA

Hliněný dům ukazuje je ukázkou, že lze stavět i z…

Postavit si dům je snem mnoha lidí. Většina z nich samozřejmě volí klasiku v podobě zděného bytu. A potom tu jsou další…
DŮM A ZAHRADA

Skořápky od vajec jsou skvělým hnojivem. Stačí je rozdrtit na…

Vejce jsou již po staletí důležitou součástí české kuchyně. Samozřejmě po nich vždy musí zůstat skořápky od vajíček. Konzumujeme je…
DŮM A ZAHRADA

Z drahého bytu do maringotky, která vypadá útulně i prostorně

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Fialky vyžadují dostatek hnojiva, velký květináč a také málo vody

Pěstování fialek nemusí být jednoduché, pokud se považujete za úplného začátečníka. Proto je vhodné seznámit se s několika triky, díky kterým…
DŮM A ZAHRADA

Vysloužilý přepravní kontejner byl opraven a využit jako rodinný dům

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…
DŮM A ZAHRADA

Krtka se zbavíte i bez plašičů. Dobře poslouží kousek nesnědené…

Krtek. Toto slovo je jedno z těch, které zahradníci nenávidí. Krtek dokáže způsobit na zahradě velké množství škod. Zbavit se ho…