Už několik let se marně snažíte proměnit své vlasy v bujnou hřívu, ale stále to nevychází? Podívejte se na tyto triky a tipy, které jsme pro Vás přichystali!

Všechny sníme o krásných dlouhých vlasech, které budou mít stálý objem a krásný lesk. Mnohé z nás však mají vlasy slabé a téměř bez objemu. Může za to nejen genetika, ale také každodenní péče, kterou našim vlasům poskytujeme. Některé věci děláme automaticky bez rozmýšlení, ale mají zásadní vliv na zdraví našich vlasů.

Reklama

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Připravili jsme si pro Vás několik zaručených triků, které nejen, že pomohou Vašim vlasům, ale zároveň budou lesklejší, pevnější a v neposlední řadě i hustší.

Mytí vlasů

Při mytí vlasů dělá mnoho žen chyby, které zabraňují Vašim vlasům přirozeně růst. Ať už je to časté mytí, nesprávná technika nebo používání nevhodné kosmetiky, všechny tyto faktory ovlivňují zdraví vlasů a pokožky.

Reklama

Vlasy si nemyjte příliš často. Každá máme jinou strukturu vlasů, jinou barvu, jinou hustotu a v neposlední řadě i jiné promaštění pokožky. Samozřejmě jsou ženy, které si musí vlasy mýt každý den právě kvůli zvýšené aktivitě mazových žláz. Pokud ale tento problém nemáte, nedělejte to. Častým mytím totiž zbytečně odstraňujete přirozený maz z pokožky hlavy, který je potřebný pro dobrý růst a výživu vlasů.

Používejte šampony bez obsahu sulfátů. Sulfát je totiž látka, která je pro vlasy nejvíce škodlivá, která ničí pružnost a sílu vlasu.

Alespoň jednou měsíčně použijte na vlasy domácí masku vyrobenou z avokáda a olivového oleje. Pomůže vlasům s regenerací a dodá jim přirozený lesk.

Vyzkoušejte si umýt vlasy syrovými žloutky. Možná se Vám to bude zdát divné, ale vejce celkově pomáhají vlasům udržet si přirozený lesk. Mimo jiné žloutky hydratují vlasy mnohem lépe než jiný kosmetický produkt, který si koupíte běžně v obchodě.

Potom, jak si umyjete vlasy šamponem, naneste si na ně pár kapek bílého vinného octa a nechte pár minut působit. Ocet způsobí, že budou Vaše vlasy jasnější, lesklejší a v neposlední řadě se zbavíte všech nečistot, které se do vlasů během dne dostaly.

Česání a masáž

Ať už jste si toho vědomy nebo ne, nejčastější aspekty, které působí na dobrý růst vlasu, jsou právě česání a masáž hlavy. Tyto dvě činnosti nejen, že Vaše vlasy posilují, zajistí Vám také zdravou pokožku hlavy bez lupů.

Pokud chcete mít přirozené kadeře, nechte si vlasy volně proschnout před tím než půjdete spát a rozčešte je, až když budou alespoň na polovinu suché. Tento jednoduchý trik Vám zaručí, že se ráno probudíte s přirozenými plážovými vlnami, aniž by se Vám vlasy zamotaly a zlámaly.

Masáž hlavy podceňuje mnoho žen, pokud patříte mezi ně, změňte názor. Masáž je skvělou alternativou zejména pro ženy, které mají suchou pokožku hlavy a velmi jemné vlasy. Tím, že si pokožku hlavy masírujete, aktivujte tak mazové a potní žlázy, které na pokožce hlavy vytvářejí přirozený film. Tento film dodává vlasům a pokožce potřebné živiny pro růst.
Použijte na masáž kartáč s dřevěnými štětinami, nebo Vám postačí i Vaše ruce a vlasová voda, která dodá Vaší pokožce potřebné vitamíny a živiny.
Když máte mokré vlasy nečešte si je kartáčem. Mokré vlasy jsou totiž mnohem jemnější a slabší než když jsou suché, to znamená že jsou náchylnější k lámání a k poškození kořínků. Na rozčesání vlasů použijte široký hřeben s hustými hřebínky, které Vaše vlasy pročeše ale nebudete ním namáhat pokožku hlavu.

Fénování, žehlení, kulmování

Každá jedna činnost při nesprávném provedení naše vlasy maximálně poškozuje. Řekněme si pravdu, působení tepla při intenzivně 150 ° C – 200 ° C není pro naše vlasy vůbec přirozené. Pokud jste milovnicí dlouhých rovných vlasů, nebo naopak krátkých kudrnatých, měli byste začít dělat tyto věci.

Pokud si žehlíte vlasy každý den, používejte přípravek před tepelnou úpravou. Další věc, kterou byste si měli uvědomit je, že vyšší teplota Vaše vlasy nevyžehlí kvalitněji, pouze rychleji. Vlasy sice budete mít rychleji upravené, ale zároveň i rychleji zničené.

Fénování vlasů se stalo součástí našeho života téměř stejně jako chození do práce. Ačkoliv fénování tak špatně nevypadá, i tato činnost dokáže Vaše vlasy velmi poškodit. Dejte si pozor na intenzitu foukání a výšku teploty. Silný proud horkého vzduchu poškozuje nejen Vaše vlasy, ale i pokožku, která se může velmi rychle vysušit a dát podnět ke vzniku lupů.

Pokud máte krátké vlasy a tvar jim dodáváte pouze kulmou a fénem, používejte přípravek před tepelnou úpravou. Nezapomínejte však na to, že Vaše vlasy potřebují regeneraci a odpočinek. Zkuste použít arganový olej, který si vetřete do vlasů, od pokožky až ke kořínkům. Tento olej zabrání oslabování vlasů a lámání.

Barvení a odbarvování

Barvení vlasů je jedna z věcí, která se v kadeřnických salonech provádí nejčastěji. Žen, které zůstaly věrné své přirozené barvě, je opravdu velmi málo. Spíše vidíme změny, ať už u kamarádek, rodinných známých či u sousedky. Hodně z nás není spokojeno se svou přirozenou barvou vlasů, a tak přichází na řadu barvení a odbarvování.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Při barvení vlasů permanentní barvou byste měli být vždy velmi opatrné. Pokud si nejste jistá změnou, kterou jdete podstoupit zkuste nejprve barevný šampon. Pokud jste ale už pevně rozhodnuta nad permanentní barvou, vždy ji kupte alespoň o dva nebo jeden odstín světlejší, než jaké chcete docílit.

První barvení vlasů byste určitě měli nechat v rukou odborníka. Je lepší investovat, než si udělat na hlavě pohromu a až pak jít ke kadeřníkovi na opravu.

Odbarvování v poslední době zažívá velký boom zejména pro trend Ombré a balayage. Tu platí totéž jako v předchozím bodě – kadeřník. Pokud máte své přirozené vlasy tmavě hnědé, ale konce vlasů chcete mít platinové blond až bílé, navštivte kadeřnický salón. Kadeřník Vám nejlépe poradí, jak toho docílit.

Domácímu odbarvování se raději vyhněte obloukem. Peroxid a melírovací prášek, který si běžně zakoupíte v drogeriích je mnohem agresivnější a silnější než ten, který se používá v kadeřnickém salonu. Pokud nechcete mít spálené vlasy, svěřte se do rukou odborníka.

Životospráva

Pro zdravý vzhled a strukturu vlasů byste měli začít úplně od začátku – od Vašeho organismu. Strava, příjem vitamínů, stres, nedostatek spánku, všechny tyto faktory mají na zdraví vlasů podstatný vliv. Neměli byste je proto brát na lehkou váhu.

Relax a kvalitní spánek není přínosem jen pro Vaši vnitřní pohodu, ale i vnější vzhled. Když se dobře vyspíte a pořádně si odpočinete, vidíte to zejména na Vaší pleti a vlasech. Stres vlasům vůbec nesluší. Berte tedy na vědomí spánek – dostatečný odpočinek, Vaše vlasy Vám poděkují.

Neochuzujte se o zdravou stravu. Vaše vlasy jsou vyživovány vším co konzumujete, to znamená, že přijímají všechny vitamíny, živiny, ale i škodlivé látky.

Pokud máte pocit, že vždy po probuzení jsou Vaše vlasy jemnější a mají větší sklon k lámání, vyzkoušejte toto. Na polštář si položte satén nebo hedvábí. Tyto materiály sníží riziko poškození Vašich vlasů.

O vlasy se každá z nás stará tak, jak uzná za vhodné a jak je naučená, měli byste však vědět, co vlasům škodí a co jim naopak pomáhá. Krásné zdravé vlasy jsou snem každé z nás, vyzkoušejte proto dodržet některý z uvedených triků. Vlasy jsou přece korunou krásy.

Reklama