Představte si, že si něco koupíte, těšíte se na to jako malí, a doma zjistíte, že je to úplně špatně a koupili jste zajíce v pytli. U spotřebního zboží je to poměrně častá věc, ale v případě živých tvorů se může jednat o velmi nemilé překvapení. Obzvlášť, jedná-li se o pejska, nejlepšího přítele člověka. Jedna rodina moc chtěla pejska, a proto se rozhodli pro jeho koupi. Po dvou letech ovšem zjistili, že vše je úplně jinak, protože zvíře psovi rozhodně nebylo podobné. Začali tedy celou událost řešit, a nakonec přišli k celkem zajímavému výsledku. Máme pro vás připraveno, o co se vlastně jednalo. Možná budete překvapeni stejně jako my.
Pes není pes
Rodina si Číny moc toužila po psovi. Rozhodli se pořídit si tibetského mastifa, když byl ještě malé štěně. Poskytli mu bezpečný domov, lásku, potravu atd. Pejsek se u nich měl opravdu dobře, ale s postupem času si rodina začala všímat, že s ním není něco v pořádku. Začali mít trochu obavy, aby mu něco nebylo. Byli maximálně šokováni, když zjistili, že jejich pejsek není ve skutečnosti úplně psem. Překvapení neznalo mezí, a proto se rozhodli svůj příběh sdílet.
Musejí být potrestáni
Když zjistili, že jejich mastif se psovi vůbec nepodobá, rozhodli se ho vzít k veterináři, aby ho prohlédnul a řekl jim, oč jde. Veterinář jim řekl zajímavé sdělení. Nekoupili si totiž psa, ale medvěda černého, který je velmi chráněným zvířetem v Číně. Jeho prodej je navíc přísně zakázán, takže ti, kteří jej prodávají musí být přísně potrestáni. Potrestáni musí být ovšem i ti, kteří medvěda kupují. Možná jim pomůže, že o tom nevěděli.
Návrat do rezervace
Rodina byla extrémně šokována. Veterinář mezitím prozkoumal medvěda a zjistil, že je vše v pořádku. Medvěd byl převezen do rezervace a záchranného střediska pro další pozorování. Rodina z toho nakonec velké problémy neměla, nicméně byli upozorněni, že před nákupem jakéhokoliv zvířete by si měli vyhledat znalecký posudek a vzít jej ihned k veterináři.