Do velkého dřevěného květináče vyřezal 19 kruhových otvorů. Po 5 měsících jeho nápad přinesl přenádherný výsledek!

Viděli jste už někdy živě opravdový nefalšovaný záhon petúnií? Jde o dokonalé řešení vhodné na balkóny ale i k zahradním terasám. Petúniemi obsypaný květináč je pastva pro oči. A co teprve,když se na něj začnou slétávat motýli!

Reklama

[hana-code-insert name=’google‘ /]Přesně totéž si myslel i tento pán, který se svou manželku rozhodl potěšit barevně kvetoucí nádherou. Přemýšlela, jak si vypěstovat opravdu bohatou „úrodu“ petúnií, ale v obyčejném květináči to vždy šlo jen jaksi zhora. Dnes má na dvoře něco, v čem její petúnie kvetou od časného léta až do pozdních podzimních měsíců.

Květinový záhon

Chcete ho i Vy? Není nic jednoduššího. První a asi nejpodstatnější věcí je správný dřevěný květináč, se kterým se dá poměrně snadno manipulovat. Můžete si ho koupit, přinejmenším na internetu, pokud budete mít štěstí tak i v kamenných prodejnách. Nebo si ho jednoduše vyrobte. Není na tom nic složitého.

Do tohoto květináče pak udělejte kulaté díry. Měly by být rovnoměrně rozložené a neměli byste zapomenout ani na boky. „Proděravte“ tedy nejen přední stranu květináče, ale i boční.

Reklama

Na dno květináče umístěte zahradní fólii nebo igelit, jednoduše něco, co zajistí, že voda nebude odtékat a desky pod ní neshnijí. Na zahradní fólii nasypte vrstvu půdy. Nezapomínejte, že petúnie milují hlinité nebo hlinitopísčité půdy s přidáním humusu nebo kompostu. Půdu můžete posypat přípravkem na lepší zakořenění a k zadní stěně umístěte sající polštářky, které také dostanete v obchodech. Jde jen o to, aby Vám voda nezničila zadní stranu a aby se Vám vlhkost nedostala do zdí domu v případě, že stavíte květináč ke zdi.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Po dosažení první linie kruhových otvorů začněte přes ně opatrně vkládat sazenice mladých petúnií. Když budete mít hotový celý řádek, naneste další vrstvu půdy, opět posypte přípravkem na lepší zakořenění a opět protáhněte přes otvory petúnie.

Vrstvení opakujte dokud nepřijdete na poslední řádek. Nezapomeňte při každé vrstvě květy i zalít, na začátek potřebují dostatek vláhy.

Pak je stačí zalévat svrchu, ale zato dostatečně, aby Vám neuschly. Uvědomte si, že voda musí projít až na samé dno a pokud jí dáte málo, veškerou vypijí kořínky v prvním, nanejvýš v druhém řádku.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nakonec můžete mít záhon z petúnií i Vy a možná ještě hezčí, než tento. Přestože upřímně, nic krásnějšího si už představit neumíme.

NÁŠ TIP!

Pro výrobu květináče můžete pokojně použít i staré dřevěné palety. Jsou vynikajícím materiálem pro podobné účely a jsou dobře recyklovatelné. Hodně snesou a udrží i opravdu těžkou váhu.

Vyzkoušíte? My zaručeně ano!

Reklama