Neradi trávíte v kuchyni mnoho času? Pak zkuste spojit přípravu dvou jídel. Tuto šťavnatou nádivku si zamilujete. Jednoduše ji uvaříte ve vývaru na polévku. Recept oceníte zejména na Velikonoce, kdy se to voňavými a chutnými nádivkami všude jen hemží. Postup zvládne i úplný začátečník. Není na tom nic složitého.
Recept na jednoduchou nádivku
K přípravě chutné a šťavnaté nádivky budete potřebovat:
- 6 starších housek nebo rohlíků (bílé pečivo)
- 2 velké cibule
- 6 vajíček (ideálně domácích)
- 1 svazek čerstvé petrželky
- trochu vody (na zvláčnění pečiva)
- máslo nebo olej na podušení ingrediencí
- sůl a mletý pepř dle preferencí
Jak postupovat při přípravě jednoduché nádivky?
Nejprve si nakrájejte na kostičky rohlíky nebo housky. Pečivo pak v míse přelijte trochou vody, aby se rozmočilo. Také přidejte najemno nasekanou čerstvou petrželku, vložte vejce, osolte, opepřete a důkladně promíchejte rukama nebo vařečkou.
Na pánvi následně rozpalte olej nebo máslo a osmahněte si nadrobno nakrájenou cibuli. Poté ji zakomponujte do směsi na nádivku.
K ruce si nyní vezměte fólii, či termo sáček a vložte do něj část hmoty. Vytvarujte jakousi šišku, řádně zavázejte a vložte do horkého vývaru, který připravujete na polévku. Nádivku vkládejte zhruba v polovině vaření polévky.
Servírování nádivky a pár tipů na závěr
Až se nádivka uvaří, tak ji vyjměte z vývaru, rozbalte a naplátkujte. Můžete ji podávat jako přílohu například k dušenému zelí a vepřové krkovici. Chutná bude i s pečenou kachnou nebo husou. V podstatě tak vytvoříte jakousi neobvyklou verzi karlovarského knedlíku. V období Velikonoc je vhodné do směsi na nádivku vložit i mladé jemně nasekané kopřivy, uzené vepřové maso nebo šunku. Skvělé budou i nejrůznější aromatické bylinky. Přidat lze i jarní cibulku a pažitku. Je zkrátka jen na vašich chutích, co do těsta přidáte před vařením.