Z Itálie přichází konečně dobré zprávy? Lék na COVID-19, na kterém pracují vědecké týmy, byl objeven, protože dávno existuje.

Skvělé zprávy z Říma zveřejnil na svých sociálních sítích český genetik Pavel Calda, který se dění kolem pandemie koronaviru věnuje od jejího počátku. Zatímco dosud byl svět plný špatných zpráv, tentokrát přišla jedna skvělá. Lék na artrózu známý už pár desítek let funguje na koronavirus!

Reklama

Itálie s nebezpečnou nákazou zápolí už přes měsíc a za tu dobu vykázala téměř tisícovku mrtvých. Panika obchází zdejší lid, stejně jako beznaděj plynoucí z neexistujících léků nebo vakcín. Onkolog z neapolské nemocnice, Paolo Ascierto, však zveřejnil informaci o výsledcích testování na dvou nakažených pacientech, na nichž byl s jejich souhlasem testován lék dosud běžně užívaný na artritidu. A, světe, div se, ono to fungovalo!

„Lék vykázal vynikající výsledky a měl by být vypracován národní protokol pro jeho použití proti viru,“ nechal se slyšet onkolog z nemocnice Pascale. Stav pacientů se natolik zlepšil, že mohli být propuštěni do domácí karantény. Paolo Ascierto proto vyzval k oficiálnímu schválení použití léku i pro další nemocné, kterých je jen na území Itálie více než deset tisíc.

Proč právě Itálie?

Stejně jako v případě morové nákazy před pěti sty lety, i pandemie koronaviru se po vypuknutí v Číně ze všeho nejdřív rozšířila na území Itálie. Výše zmíněný genetik Pavel Calda se nedávno k této problematice vyjádřil a nepřímo naznačil důvody, kvůli kterým se právě tato země stala evropským epicentrem pandemie čínské nákazy.

Reklama

Problematice se Calda věnoval už před šesti lety, kdy uveřejnil článek věnující se dlouholeté problematice čínsko – italské migrace. V článku píše, že v Římě žije přes čtyřicet tisíc Číňanů, z nichž téměř čtvrtina je zde nelegálně. Vytvořili zde vlastní „čínské“ továrny, jejichž produkty sice nesou označení „made in Italy“, nicméně vyráběny jsou de facto v čínských podmínkách, které navíc zásadně ignorují evropské bezpečnostní standardy. Italští vědci se však nyní přiklánějí spíše k variantě, že koronavirus byl na zdejší území zavlečen pacientem z Německa, a to už koncem ledna letošního roku.

Reklama