Zachovejte si letní chutě také na zimu a zamrazte si petržel

Čerstvá petržel chutná skvěle a obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. To samé ale platí také pro mraženou petržel. Jestli si vy nebo někdo ve vašem okolí pěstuje domácí petržel, využijte toho. Jednu část si vychutnejte čerstvou během letních měsíců a druhou část si nechte na zimu. Díky tomu budete mít vždy k dispozici chutnou a velmi zdravou zeleň.

Reklama

Co potřebujete a jak na to?

Na zamražení bylin nepotřebujete ani žádné recepty. Jednoduše vezměte čerstvou petržel, kterou máte k dispozici a nasekejte ji na menší kousky. Potom vezměte formy na led nebo na muffiny a vložte do nich připravené bylinky. Potom je jednoduše strčte do mrazáku a máte hotovo. Příprava je velmi jednoduchá, rychlá a zadarmo si užijete skvělé bylinky i během mrazivé zimy. Stejný postup můžete udělat také s libečkem, jestli ho rádi používáte při vaření.

Reklama
shutterstock.com

Jak používat mraženou petržel?

Pravděpodobně si nedokážete představit žádnou polévku nebo vývar bez petržele. Velmi dobře ale chutná také v omáčkách. Je to velmi jednoduché. Vezměte jeden nebo dva zmrzlé kousky (podle velikosti) a hoďte je do horké polévky nebo omáčky. Až se rozmrazí, doplní vám do jídla nejen trochu vody, ale také svěží zeleň plnou vitamínů a minerálů. V zimních měsících se to rozhodně hodí, protože si musíte neustále doplňovat vitamíny a povzbuzovat imunitní systém.

Na domácí zeleň nezapomínejte

V létě si často pěstujeme ovoce a zeleninu, ale na bylinky nesmíte zapomínat. Mnoho z nich si můžete zamrazit nebo usušit, takže si uchováte velmi cenný zdroj vitamínů na měsíce, kdy je budete potřebovat nejvíce. Z tohoto důvodu si musíte vypěstovat (nebo od někoho sehnat) a zamrazit i petržel. Pro sušení není ideální, mnohem lépe ji využijete z mrazáku. Navíc s pomocí formy na led nebo muffiny získáte menší porce, které snadno použijete do jídla.

Reklama