Jak zapůsobit na muže? Vzhledem, mluvou, ale i barvou svých očí

Zdá se, že ženská atraktivita je velmi subjektivní: někteří muži jsou blázni do žen s plnými křivkami, někteří muži dávají přednost štíhlým dívkám a jiní se vůbec nestarají o postavu, ale věnují pozornost jiným věcem. Vědci dospěli k závěru, že existuje mnoho podprahových věcí souvisejících s ženským vzhledem, kterých si muži všímají nevědomky.

Fakta podložena výzkumy

Různé výzkumy byly provedeny různými vědci z několika zemí v různých obdobích. Celkově se na studiu podílely tisíce mužů a žen.

My jsem se pro Vás rozhodli spojit všechny údaje, které vědci shromáždili, a povíme Vám o těch nejdůležitějších věcech, které ženy dělají a které muže přitahují.

Čtěte také: Na chrápání pomáhá obyčejná šťáva z mrkve, jablka a zázvoru

1. Hlas a způsob mluvení

Na začátku vědci zjistili, že muži preferují ženy, které mají vysoký „ženský“ hlas. Marilyn Monroe je skvělý příklad ideálního hlasu. Nejméně atraktivním hlasem je pískavý hlas, jež mají Kim Kardashian a Ellen Page.

Je to proto, že s mládeží jsou spojeny vysoké feministické hlasy, což se rovná přitažlivosti. Starší ženy mají často pískavý hlas.

Další výzkum ukázal, že muži preferují ženy, které mluví podobným způsobem jako oni sami. Jedná se o způsob vyslovování určitých slov a písmen, tempo řeči a další podrobnosti.

2. Výška

Pravděpodobně každý ví, že většina mužů dává přednost ženám menším, než jsou oni sami. Rozdíl ve výšce může být menší než 20 cm.

Existuje však mnoho mužů, jejichž výška je menší než průměr. Takže zatímco se vysocí muži snaží najít menší dívky, krátší muži hledají ženy podobné výšky.

3. Věk

Často vidíme páry, kde jsou muži starší než ženy. A zdá se, že většina párů je takových. Existují však velmi jasné příklady párů, kde je žena starší.

Vědci zjistili, že muži ve věku do 20 let a po 30 letech preferují ženy od 24 do 25 let jako sexuální partnerky. Je to proto, že v tomto věku se žena pravděpodobně stává matkou. A v tomto případě nezáleží na tom, zda muž ,nebo žena přemýšlí o dětech. Je to všechno dáno evolucí. Muži, kteří měli sexuální styk se ženami od 24 do 26 let, měli více dětí než ostatní muži.

Muži, kteří jsou starší 30ti let a kteří si vybírají starší ženy, než jsou oni sami, tuto teorii nemohou vysvětlit. Pravděpodobně v tomto případě musíme hledat další psychologické důvody a motivy. Nebo možná bychom měli mít na paměti skutečnost, že neexistují situace, kdy by muži volili ženy na základě jediného kritéria přitažlivosti.

4. Barva očí

Vědci z Tromsøské univerzity v Norsku tvrdí, že modroocí muži upřednostňují modrooké ženy. Podle vědců je to proto, že barva očí budoucího dítěte pomáhá pochopit, zda je partner správnou volbou.

Muži s hnědýma a zelenýma očima nemají tendenci upřednostňovat modrooké ženy.

Samozřejmě, že preference modrookých mužů se zdají být zcela logické. Ale ve skutečnosti, i když oba rodiče mají modré oči, mohou mít dítě s hnědýma očima.

5. Make-up

Výzkum z roku 2014 tvrdí, že muži dávají přednost ženám, které používají jen mírný make-up. Nejzajímavější je, že ženy nemají opravdu rádi velmi výrazný make-up, ale domnívají se, že se to mužům líbí, proto to často dělají.

Takže ženy, které si dělají výrazný make-up, mohou odrazit muže, které se snaží přilákat. Nezapomeňte na to a volte make-up moudře.

6. Poměr pasu a boků

Doktorka Cary Fitzgeraldová, psycholožka z Univerzity Jižní Karolíny v Beaufortu, a její kolegové provedly studii a dospěly k závěru, že muži si lépe ukládají informace o ženách, které mají „ideální“ poměr pasu a boků. Takové ženy jsou považovány za nejatraktivnější.

Podle výzkumu je ideální poměr pasu a boků přibližně 0,7. Je velmi snadné si to vypočítat: změříte pas a své boky, následně obvody vydělíte.

Podle specialistů mají modelky jako Kate Moss a Kelly Brook a herečky jako Marylin Monroe a Jessica Alba ideální poměr pasu a boků, přestože mají zcela odlišné tvary těl.

7. Kroužky kolem očních panenek

Vzhled barvy oka nemusí být příliš zřetelný, ale kroužky na okrajích panenek jsou velmi přímé.

Limbálský prsten je tmavý prsten kolem duhovky. Vědci dospěli k závěru, že široké kroužky přitahují muže více. Možná je to proto, že mladší ženy mají široké kroužky.

8. Barva vlasů

Vědci z Francie provedli výzkum, který ukázal, které ženy jsou častěji vyzýváni k tanci v nočních klubech: blondýny, brunetky, či rusovlásky.

Závěrem bylo, že muži pozývají blondýnky častěji než ostatní. Na druhém místě se umístily brunetky a rusovlasé ženy byly pro muže nejméně atraktivní.

Vědci si mysleli, že to není způsobeno samotnou barvou, ale jak dobře vypadá barva vlasů spolu s barvou kůže. Takže barva pleti většiny rusovlasých žen byla považována za nejméně atraktivní z osmi barev pleti.

9. Délka nohou

Klinický psycholog Leon Zeltzer studoval několik výzkumů a mnoho online fór, aby zjistil, jaká délka nohou je pro muže atraktivnější. Došel k závěru, že muži dávají přednost ženám s delšími nohami. Toto prohlášení neodporuje části o mužích, jež mají rádi menší ženy.

10. Celkové postavení

Lumbální zakřivení je dalším univerzálním standardem ženské krásy, jež je díky vývoji zabudováno do mužského mozku. V průměru by měl být úhel mezi pozadím a hýžděmi přibližně 45,5°. Toto zakřivení je považováno za nejpřitažlivější pro muže.

Je to proto, že v minulosti toto zakřivení umožnilo ženám, aby během těhotenství neměly bolesti zad. Samozřejmě, mnoho těhotných žen zažívá bolesti v zádech, ale ženy, které nemají „správné zakřivení“, jsou náchylnější k bolestem.

Krása není to jediné

Měli byste si vždy pamatovat, že vzhled není jediná věc, která muže zajímá. Existuje také vnitřní krása a my pevně věříme, že každá žena je atraktivní svým vlastním jedinečným způsobem. Kromě toho studie ukázaly, že existuje mnoho mužů, kteří se lišili od většiny. Takže, nebojte se být mimo krabici a využijte svých výhod chytrým způsobem.

Zdroj fotografií: