Altán nemusí být jen praktický. Skleněné či kamenné i skvěle vypadají

[no_pagination]

Všichni lidé, kteří mají chalupu nebo zahradu, sní o magické večeři u šálku čaje pod širým nebem, o grilování, ale také o rodinné večeři či obědě na čerstvém vzduchu. Krásný altán je skvělou alternativou nejen pro tyto krásné chvíle i pro zkrášlení celé Vaší zahrady či chalupy.

Pokud se neumíte rozhodnout, na jaký styl altánku se zaměřit, podívejte se s námi na různá provedení. Altán by měl být skvostem Vaší zahrady, ale také místem, kde si odpočinete a zažijete krásné chvíle s rodinou či přáteli.

Altán ze skla

Když se řekne sklo ve spojení se zahradou, každý si zřejmě představí zimní zahradu nebo skleník. Opak je však pravdou, pokud máte rádi moderní architekturu a těší Vás pohled na netradiční stavby, určitě Vás potěší fakt, že i altánek může být vyroben ze skla.

Čtěte také: Jak ušetřit peníze díky nastavení bojleru? Poradíme vám!

Kameny

Kamenný obklad dodá altánku ten správný šmrnc a jistou dávku elegance, která možná ve Vaší zahradě chybí. Pokud si s tímto materiálem trochu pohrajete, vykouzlíte nádherný prostor pro relax, ale zároveň i skvost zahrady.

Uprostřed květin

Umístění altánku je velmi důležité, ať už si vyberete střed zahrady, nebo chcete altán schovat, určitě zvažte i umístění přímo mezi záhonem květin.

Útulnost

Pokud máte rádi spíše minimalistický styl a jednoduchost, zařaďte ho i do realizace altánku. Přece jen, méně je někdy více.

Květiny

Do zahrady neodmyslitelně patří i květiny, keře a různé jiné rostliny. Pokud jste se rozhodli stavět altán, ale vadí Vám nedostatek květů, určitě se inspirujte tímto nápadem.

Dokonalost dřeva

Kdysi bylo dřevo hlavním stavebním materiálem zejména při stavbě domů, chalup, ale i hospodářských budov. Dnes se opět vrací do módy a dají se s ním dělat opravdu překrásné věci. Například altán z masivního dřeva vypadá opravdu překrásně.

Kov a látka

Pokud si myslíte, že tyto dva materiály nejdou dohromady, mýlíte se. Altán za použití těchto dvou materiálů vypadá kouzelně.

Krb

Nápad na dekoraci v podobě krbu při stavbě altánku určitě není k zahození. Celkový výsledek vypadá pak úplně jako z pohádky.

Všude samé okénko

Skvělou alternativou na altán je i tento nápad. Pokud se bojíte, že vám grilovačku přeruší déšť, zkuste se zaměřit na takový druh altánků.

Orient

Zahrady v orientálním stylu jsou stále více populární, zkuste do Vaší zahrady zakomponovat i altán, který bude orientem doslova zářit.

V jednoduchosti je krása

Tato věta, kterou jste již určitě mnohokrát slyšeli, platí i při stavbě altánku.

Středomořská elegance

Milovníci moře a zámořských zemí, určitě ocení i takový nápad. Přidejte do Vašeho altánku materiály jako je kov a látka, dokupte lustr a středomoří můžete být na Vaší zahradě každý den po celý rok.

Řezbářství

Řemeslo má zlaté dno a to vidíme zejména při práci řezbářů. Altán může vypadat i takto netradičně, ale určitě zajímavě.

Altán jako prostor pro oslavy

Altán nemusí být jen místem, kde si vypijete šálek lahodného čaje. Můžete si vytvořit i místo, kde se budou konat různé oslavy, či grilování pro všechny přátele.

Nábytek

Zahradní nábytek v minimalistickém stylu se skvěle hodí nejen na terasu, ale i do altánku. Pokud přidáte menší dekorace, vytvoříte nádherné místo, do kterého se budete vracet s úsměvem na rtech.

Altán je jedna z nejkrásnějších dekorací, kterou můžete ve Vaší zahradě mít. Ať už bude Vašim místem pro odpočinek, nebo alternativa pro uspořádání oslavy, určitě bude pro Vás nejen krásnou dekorací, ale také místem, kam se budete chtít stále vracet. Dejte nám vědět, který styl altánku se Vám zalíbil nejvíce.

Zdroj fotografií: pixabay.com