16 varovných znaků přetížené jater toxiny. Možná i kvůli ním přibíráte -
Menu

16 varovných znaků přetížené jater toxiny. Možná i kvůli ním přibíráte

Játra je jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Odpovídá za množství důležitých procesů, nebo jinými slovy, je filtrem, přes který se zachycuje veškerý toxický materiál v těle. Stejně má i další důležité funkce.

Ve skutečnosti je však jejich mnohem víc, než byste si mysleli. Játra má více, než 400 funkci, počínaje trávením tuků a skladováním vitamínů a minerálů pocházejících ze zkonzumovaného jídla. Když vezmeme v úvahu tyto funkce, není překvapením to, že většina expertů játra považuje opravdu za jeden z nejdůležitějších orgánů v těle. Důležité je však ji zbytečně nepřetěžovat, protože to může mít za následek vážné komplikace, které v některých případech mohou být dokonce fatální.

Jak si játra poradí s toxickými látkami?

V první fázi detoxikace, která nastává v játrech, se využívají enzymy, které rozkládají toxiny na méně škodlivé sloučeniny. V druhé fázi dochází k navázání těchto toxinů k dalším molekulám, které zvyšují jejich rozpustnost ve vodě. To má za následek to, že se snadněji vylučují z těla.

Snaha ochránit játra se vyplatí každému:

Kromě toho, že někteří lidé se opravdu snaží o zdravý životní styl, i tak se vystavují toxinům z prostředí. Proto je důležité se v každém případě věnovat detoxikaci, abychom si ochránili játra a tím i celé tělo.

Máte zpomalený játra?

Ti lidé, kteří mají zpomalený funkci jater by se měli vyvarovat její zbytečnému přetěžování. Přebytečné toxiny, které játra nedokáže zpracovat, se ukládají v těle ve formě tukové tkáně.

Jakmile se toxiny dostanou do organismu, zůstanou tam, dokud se nezlepší funkce jater. Teprve pak se s nimi dokáže vypořádat. Na vlastním organismu můžete pozorovat několik příznaků toho, že játra nefunguje správně a její činnost je zpomalena. Bez ohledu na jejich závažnost je důležité podniknout určité kroky abychom obnovili správnou funkci jater a eliminovali toxiny hromadící se v našem těle.

Jaké jsou tedy nejčastější příznaky zpomalené jater? Jsou to únava, negativní emoce, soustavná bolest hlavy, letargie, nadměrné pocení, bolesti kloubů či svalů, potíže s trávením tuků, alergie, úzkost, deprese, zápach z úst, citlivost na chemikálie, náhlé přibývání a podobně.

Je velmi důležité si uvědomit, že zdraví ve skutečnosti začíná v kuchyni. Zdravé tělo vyžaduje zdravé jídlo a zvyky. Prvním krokem je odstranění polotovarů a nezdravých potravin a jejich nahrazení zdravými alternativami. Nejlepší, co můžete udělat, je připravovat si potraviny samy, ze surovin, které najdete v kuchyni. Jíst zdravě nemusí být takové komplikované, jak se může zdát, pokud se budete držet těchto jednoduchých rad:

Zdravá strava:

kupujte čerstvé potraviny

vyvarujte se GMO produktů, konzumujte čerstvé ovoce a zeleninu

konzumujte vyváženou stravu

jezte živočišné i rostlinné bílkoviny, klíčící zrna, fermentované potraviny, zdravé tuky, syrové oříšky a semínka

vyvarujte se přepáleným olejem

vyvarujte se řepkovému, palmovém a slunečnicovému oleji

pijte dostatek vody

přijměte dostatek zdravých tuků obsažených v avokádu, kokosu a podobně

konzumujte vlákninu: Vláknina je obsažena v chia semínkách, artyčoků, avokádu, brokolice a podobně

omezte rafinované cukry, vyhněte se hnědému i bílému cukru

zaměřte se na zdroj síry v potravinách (sáhněte po česneku, brokolici, vajíčkách, cibuli, chřestu či po keli)

omezte alkohol

3 nejlepší potraviny, které lahodit vaší játrech:

Artyčok podpoří vaši játra a také zvýší produkci žluči. Má vysoký obsah vlákniny, která pomáhá redukovat „špatný“ LDL cholesterol. I po tepelné úpravě zůstává artyčok stále plný antioxidantů, které pomáhají v boji proti volným radikálům.

Kurkuma je extrémně silné protizánětlivé koření. Je schopna ochránit játra, a pomáhá jí se regenerovat. Pro maximální absorpci výživných látek vyzkoušejte „zlaté mléko.“ Vyrobíte si ho velmi jednoduše, tak, že zamícháte mléko s kurkumou.

Ostropestřec mariánský je nejlepší bylinou pro játra. Obsahuje účinnou látku s názvem siymarin, která mě vynikající protivirové a protizánětlivé vlastnosti. Také chrání jaterní buňky před poškozením.- Můžete si jej přidat do mléka, nebo sáhnout po jiné alternativě. Velmi tak pomůžete své játrech.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Střední dlouhé vlasy: ideální pro každou ženu, atraktivní účesy, díky…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných a jednoduchých způsobů, jak se zbavit zubního kamene…

Krásné zuby a příjemný dech jsou v současnosti jednou z velmi důležitých věcí jak v osobním, tak profesním životě. Prostřednictvím úsměvu totiž působíme…
KRÁSA A MÓDA

Zbavte se křečových žil navždy zcela přirozeným způsobem – tajemství…

Křečové žíly neboli varixy patří mezi jedno z velmi častých onemocnění. Obecně platí, že ženy se s křečovými žilami potýkají mnohem častěji…
ZDRAVÍ

Sledujte vaše rty, řeknou vám hodně o vašem zdraví. Zjistěte,…

Víte, že i vaše rty mohou hodně prozradit o vašem zdraví? Ať už jsou suché, popraskané, bolavé nebo oteklé –…
KRÁSA A MÓDA

Žena zašla ke kadeřnici a díky účesu omládla o 10…

Jedno staré rčení říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
ZDRAVÍ

Když vás začne bolet právě takto břicho, buďte na pozoru.…

Ne vždy bolesti břicha znamenají jenom to, že jste něco špatného snědli. Velmi často mohou ukazovat také na to, že…