3 domácí triky pro krásné a bohaté hortenzie

Hortenzie jsou extrémně oblíbené, protože vypadají nádherně. Na zahradě se najednou cítíte jako na zámku, protože máte všude kolem sebe tyto honosné a velké květy v úžasných barvách. Stejně jako všechny ostatní rostliny, také hortenzie potřebují během aktivního období růstu hodně živin. Přírodní hnojivo je nejlepší metodou, jak toho dosáhnout.

Přírodní hnojivo vás nebude stát nic navíc

Chemie u vás na zahradě nesmí zůstat. Místo toho přejděte na domácí hnojivo, které je k rostlinám šetrnější, stejně efektivní a nezaplatíte za něj vůbec nic. Stačí vám jen kuchyňský odpad, který běžně vyhazujete. Jestli ho házíte na kompost, je to skvělé. Ještě lépe ale můžete tyto zbytky využít jako hnojivo pro hortenzie, protože ho rozhodně potřebují.

Pixabay

Vaječné skořápky

Vejce používá v kuchyni téměř každý. Rostlinám pomáhají absorbovat mnohem více živin z vody. Navíc půdě doplňují vápník, protože ho obsahují hodně (stejně jako samotná vejce). Stačí, když je necháte vyschnout, rozdrtíte je a přidáte jemný prášek do půdy kolem hortenzií. Nemusíte množství nijak přehánět, protože jistě nechcete s výživou zajít příliš daleko.

Čtěte také: Trik na čištění trouby, který si zamiluje každá hospodyně

Kávová sedlina

Další možností je kávová sedlina. Tento kuchyňský odpad je skvělý pro rostliny, které milují kyselou půdu. Hortenzie patří mezi tyto kyselomilné rostliny, takže se kávové sedliny nemusíte obávat. Dodá do půdy hodně dusíku, takže bude mít hortenzie možnost velmi rychle a bujně růst a kvést. Jestli chcete mít hodně květů se sytou barvou, neměli byste ji podceňovat.

Pixabay

Citrusy

Nakonec můžete zkusit i slupky z citrusového ovoce nebo kůru z ananasu. Tyto plody jsou velmi bohaté na draslík, fosfor a dusík. To jsou všechno látky, které hortenzie potřebují pro rychlý a zdravý růst. Jestli jste si právě dali pomeranč, nechte slupku vyschnout, nasekejte ji na malé kousky a nasypte do půdy kolem rostlin.

Zdroj: twice.hu