3 jednoduché metody, jak si poradit s příliš brzkou výsadbou sazenic

Zahrádkáři vždy spěchají s výsadbou sazenic. Bohužel někdy to uspěchají příliš a potom se potýkají s tenkými rostlinami a velmi malým kořenovým balem. Vždy se ujistěte, že sázíte své rostliny ve správné době. Díky tomu se tomuto problému vždy vyhnete a nebudete ani riskovat, že vám rostliny na zahradě zmrznou při ranním mrazíku. Poradíme vám, jak si poradit s tímto nepříjemným problémem.

https://smakdnia.pl/

Postřik nebo zálivka

Tato metoda je nejlepší, když máte doma sazenice v raných fázích růstu. Pro dospělé sazenice se tato metoda nehodí. Připravte si roztok z 1 gramu PeKacidu nebo monofosfátu draselného v litru vody. Nastříkejte tuto směs na rostlinu a po 10 dnech opakujte. Přidejte také komplexní hnojivo s dusíkem ve stejné koncentraci. Můžete ho aplikovat i třikrát za sebou při každé zálivce. Díky dusíku budou sazenice silnější, což uvidíte jasně na stonku i listech.

Hlubší pozice při přesazování

Co dělat, když jste zasadili příliš brzy dospělou sazenici? Přesazení je v tomto případě skvělou možností. Přesaďte rostliny do větších květináčů a do země ji zakopejte hlouběji, než byla předtím. Na části nového výhonu pod zemí se rychle vytvoří další kořeny a kořenový bal rostliny se během krátké doby o hodně zvětší. Ve zvláštních případech můžete rostlinu zasadit šikmo. V takovém případě velmi rychle vyraší nové kořeny a nadzemní část a velmi brzy srovná díky slunci.

Čtěte také: Návod na prostředek na nádobí, který má dvojnásobnou sílu!

https://smakdnia.pl/

Poslední způsob je radikální

Tato metoda je ideální pro dospělé sazenice, které mají minimálně 6-7 vyvinutých pravých listů. Odřízněte vršek sazenice. Ponořte do směsi koření a drceného aktivního uhlí. Potom rostlinu zasaďte do květináče, který je menší než předchozí. Rychle se objeví nové kořenky a díky aktivnímu uhlí se nemusíte obávat hniloby na povrchu řezu. Tato metoda je skvělá, i když bojujete se zlomenou natí při přesazování. Jestli jste zasadili rostliny příliš brzy, tyto metody vám hodně pomohou.

Zdroj: smakdnia.pl