Redakce ProSvět.cz
6 listopadu, 2016
[no_pagination]

Při pohledu na tento pohádkový domeček v Cornwall v Anglii už jen čekáte, kdy z něj vyjde 7 trpaslíků a Sněhurka. Uvnitř můžete najít krásné pokojíčky, sem-tam nějaké pavučinky a hlavně nedostatek moderních vymožeností. Zamyslete se však. Jedná se o luxus, který si dnes již mnoho z nás dovolit nemůže.

Starý, ale luxusní

Psali jsme vám o domku z trochu jiného soudku. Tento domek má sice malou rozlohu a je na koesách, ale o to úžasnější pocit zažijete, když nahlédnete dovnitř.

Mluvím o luxusu, kdy vypnete telefon, televize a počítače a vyberete se na samotu, do staré dřevěnice. Pro někoho ideální dovolená, pro jiného zcela bláznovství. Jak jste na tom vy? Čemu dáváte přednost? Luxusní dovolené nebo luxusu v podobě pobytu v přírodě bez elektroniky?

domcek9

Stavba z osmnáctého století

Domek byl postaven již v 18. století a je stejně nádherný jako z vnější, tak i z vnitřní strany. Každý aspekt tohoto domu byl zachován a momentálně uvnitř najdete krásný zdobený provensálsku styl.

Domek je k pronájmu, ale připravte se, že za týdenní pobyt zde zaplatíte cca 1900 eur. Budete však mít krásný výhled na útes, původní historické zahrady a louky kolem. Myslím si, že to je pohled k nezaplacení.

domcek5

Na nádherném místě

V blízkosti se nacházejí i zcela známé pláže Trevaunance Cove a Perranporth. Takto vypadá jeden z výhledů na ně.

domcek14 V kuchyni najdete sporák, myčku, pračku, sušičku a dokonce i americkou ledničku. Co se tedy zařízení kuchyně týká, máte zde plný servis, což je určitě velké plus.

domcek4

Skvělé místo k odpočinku

Obývák a tzv. odpočinková zóna je také velmi půvabná a na první pohled vás okouzlí.

domcek6

domcek7

domcek13 A kdo by nechtěl trávit čas v této nádherné koupelně?

domcek11 Obyvatelný je po celý rok

Domek je velmi kompaktní a nabízí možnost úniku od okolního světa. Dlouhé podzimní procházky, to je to, co si umím v této oblasti představit já. Pak se už jen vrátit ke krbu, dát si teplý čaj a přečíst si nějakou skvělou knihu pod dekou.

domcek10 Ve velké zahradě, která je součástí domu, najdete klid a další možnosti na aktivity.

domcek15

Krásná příroda všude okolo

Co řeknete na takový domek? Měli jste již možnost nějaký vidět například na Slovensku? Myslím si, že asi každý z nás by se alespoň jednou a na pár dní chtěl ocitnout na takovém kouzelném místě, kde se kolem vás nacházejí nádherné louky, stromy, zahrady a hlavně útesy. Každý jeden večer tak můžete usínat s tím, že budete slyšet vlny narážející na ostré skály. Krásná idylka, co říkáte?

Zdroj fotografií: shutterstock.com
Sdílejte článek