Přes 300 let stará nemovitost zaujme původní architekturou, i řadou moderních prvků -
Menu

Přes 300 let stará nemovitost zaujme původní architekturou, i řadou moderních prvků

Při pohledu na tento pohádkový domeček v Cornwall v Anglii už jen čekáte, kdy z něj vyjde 7 trpaslíků a Sněhurka. Uvnitř můžete najít krásné pokojíčky, sem-tam nějaké pavučinky a hlavně nedostatek moderních vymožeností. Zamyslete se však. Jedná se o luxus, který si dnes již mnoho z nás dovolit nemůže.

Starý, ale luxusní

Psali jsme vám o domku z trochu jiného soudku. Tento domek má sice malou rozlohu a je na koesách, ale o to úžasnější pocit zažijete, když nahlédnete dovnitř.

Mluvím o luxusu, kdy vypnete telefon, televize a počítače a vyberete se na samotu, do staré dřevěnice. Pro někoho ideální dovolená, pro jiného zcela bláznovství. Jak jste na tom vy? Čemu dáváte přednost? Luxusní dovolené nebo luxusu v podobě pobytu v přírodě bez elektroniky?

domcek9

Stavba z osmnáctého století

Domek byl postaven již v 18. století a je stejně nádherný jako z vnější, tak i z vnitřní strany. Každý aspekt tohoto domu byl zachován a momentálně uvnitř najdete krásný zdobený provensálsku styl.

Domek je k pronájmu, ale připravte se, že za týdenní pobyt zde zaplatíte cca 1900 eur. Budete však mít krásný výhled na útes, původní historické zahrady a louky kolem. Myslím si, že to je pohled k nezaplacení.

domcek5

Na nádherném místě

V blízkosti se nacházejí i zcela známé pláže Trevaunance Cove a Perranporth. Takto vypadá jeden z výhledů na ně.

domcek14V kuchyni najdete sporák, myčku, pračku, sušičku a dokonce i americkou ledničku. Co se tedy zařízení kuchyně týká, máte zde plný servis, což je určitě velké plus.

domcek4

Skvělé místo k odpočinku

Obývák a tzv. odpočinková zóna je také velmi půvabná a na první pohled vás okouzlí.

domcek6

domcek7

domcek13A kdo by nechtěl trávit čas v této nádherné koupelně?

domcek11 Obyvatelný je po celý rok

Domek je velmi kompaktní a nabízí možnost úniku od okolního světa. Dlouhé podzimní procházky, to je to, co si umím v této oblasti představit já. Pak se už jen vrátit ke krbu, dát si teplý čaj a přečíst si nějakou skvělou knihu pod dekou.

domcek10Ve velké zahradě, která je součástí domu, najdete klid a další možnosti na aktivity.

domcek15

Krásná příroda všude okolo

Co řeknete na takový domek? Měli jste již možnost nějaký vidět například na Slovensku? Myslím si, že asi každý z nás by se alespoň jednou a na pár dní chtěl ocitnout na takovém kouzelném místě, kde se kolem vás nacházejí nádherné louky, stromy, zahrady a hlavně útesy. Každý jeden večer tak můžete usínat s tím, že budete slyšet vlny narážející na ostré skály. Krásná idylka, co říkáte?

Zdroj fotografií: shutterstock.com
ZDROJhttp://babskeveci.sk/
Tisk
DŮM A ZAHRADA

Hliněný dům ukazuje je ukázkou, že lze stavět i z…

Postavit si dům je snem mnoha lidí. Většina z nich samozřejmě volí klasiku v podobě zděného bytu. A potom tu jsou další…
DŮM A ZAHRADA

Skořápky od vajec jsou skvělým hnojivem. Stačí je rozdrtit na…

Vejce jsou již po staletí důležitou součástí české kuchyně. Samozřejmě po nich vždy musí zůstat skořápky od vajíček. Konzumujeme je…
DŮM A ZAHRADA

Z drahého bytu do maringotky, která vypadá útulně i prostorně

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Fialky vyžadují dostatek hnojiva, velký květináč a také málo vody

Pěstování fialek nemusí být jednoduché, pokud se považujete za úplného začátečníka. Proto je vhodné seznámit se s několika triky, díky kterým…
DŮM A ZAHRADA

Vysloužilý přepravní kontejner byl opraven a využit jako rodinný dům

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…
DŮM A ZAHRADA

Krtka se zbavíte i bez plašičů. Dobře poslouží kousek nesnědené…

Krtek. Toto slovo je jedno z těch, které zahradníci nenávidí. Krtek dokáže způsobit na zahradě velké množství škod. Zbavit se ho…