500 let stará chata uprostřed lesa láká turisty

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, přestěhovat se do lesa a žít daleko od ruchu velkoměsta? Je snadné takto snít, ale opravdu uskutečnit své vize bývá horší. Malý domek umístěný v Malvern Hills ve Velké Británii je starý pět set let, přesto majitelé zvládli rekonstruovat interiér do té míry, že z něj je oáza klidu a míru. Navíc ji nabízí k pronájmu turistům.

Opravdová samota

Domek je umístěný v bujné zeleni, mezi starým sadem a rybníkem. Původně byl postavený jako stodola, a to v patnáctém století. Zvenku vypadá neudržovaně, jako by ho někdo opustil už před hezky dlouhou dobou. Je obrostlý břečťanem, ani cestička k němu není nijak prosekaná. Stále se může chlubit starými cihlovými zdmi a oprýskanými dřevěnými dveřmi.

Sotva ale projdete dveřmi, ocitnete se v pohádkovém a stylovém obydlí. Majitelé uvnitř zachovali původní dřevěné trámy, pouze jim dopřáli kompletní rekonstrukci. Stěny natřeli na bílo, čímž se celý prostor provzdušnil a opticky zvětšil. V přízemí se nachází spojená kuchyň s jídelnou. I když místnosti nejsou velké, obsahují všechno potřebné vybavení.

Čtěte také: Podle symbolu alchymie, který si zvolíte, můžete nahlédnout do svého nitra

Moderně vybavená kuchyně

V kuchyni najdeme moderní varnou desku, lednici s mrazničkou, myčku a dokonce i mikrovlnnou troubu. Skříňky a další nábytek jsou buď zcela nové a upravené do starobylé patiny, nebo přímo zrekonstruované postarší kousky. Kamenná podlaha je původní. V přízemí se ještě nachází oddělená ložnice s vlastní koupelnou.

Ložnice je umístěná za silnou stěnou. Velká dvoulůžková postel s přehozy je laděná do bílo-šedé barevné kombinace. Má dokonce i vlastní topné těleso. Chata kombinuje rustikální styl s moderním, což je nejlépe vidět v koupelně. Dominantou je kulaté keramické umyvadlo umístěné na starožitném stolku.

Druhé patro jako samostatný byt

Po otevřeném dřevěném schodišti se můžeme dostat ještě do druhého patra. Jen těžko lze uvěřit, že na tomto místě se kdysi skladovalo seno. Teď se zde nachází plně vybavený půdní byt s patinovanou policí, jednolůžkovou postelí, pohodlným křeslem a malým koberečkem. Z půdního bytu je ideální místo k odpočinku – když totiž otevřete okno, zaslechnete šum stromů a cvrkot ptáčků.

K domku překvapivě patří i terasa. Je umístěná z druhé strany domu a připomíná klidnou, moderní zahradu. Doby dávno minulé připomínají snad jen bledě modré dvoukřídlé dveře. Jinak na terase najdeme dlážděnou podlahu, praktický jídelní stůl, polstrovaná lehátka a jako dekorace lucerny a terakotové květináče naplněné nejrůznějšími bylinkami.

Nejkrásnější dovolená

A co sem turisty kromě nádherného interiéru ještě láká? Klid na samotě uprostřed lesa, výhled do zalesněných kopců, malebné stezky nedotčenou přírodou a také nedaleká řeka, po které se dá sjíždět na kánoi.

Spousta návštěvníků na pobyt v chatě vzpomíná jako na nejkrásnější dovolenou v životě. Není proto divu, že je o její pronájem takový zájem.