Zapáchající nohy jsou záležitostí, kterou lze jen těžko ovlivnit. Umývání nohou častokrát nestačí a mnozí lidé tak trpí hanbou, že prostě nemohou chodit na návštěvy k cizím lidem. Nohy se v botách potí, pot napadají bakterie, které se množí a smrdí. Jenže i tyto bakterie mají Achillovu patu.
[hana-code-insert name=’google‘ /]Nesnášejí totiž některé vůně. Esenciální oleje jsou přesně tím, co zápach ve Vašich botách a na nohou zcela zničí a Vy se nebudete těšit jen z toho, že Vám boty nesmrdí, ale i z toho, že Vaše nohy budou vonět!
Ostrý pomocník
Boty mohou zapáchat pod vlivem potu, ale také od novoty. Poměrně často se setkáváme s novým kouskem, který je ještě od výroby tak smrdutý, že se bojíme obuv zout, dokud alespoň z části pach nevyprchá. Jednoduchý opravný prostředek, který máte zaručeně doma, Vám pomůže odstranit pachy, zažene hanbu a vykouzlí úsměv na tváři.
Soda bikarbóna
Jako první pomocník v řadě je soda bikarbona, která má zázračnou vlastnost. Dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost, ale i neutralizovat zápach. Naneste si jedlou sodu dovnitř bot. Můžete jí tam doslova vysypat a nezapomeňte ani na prostor pod vložkami. Nechte sodu přes noc působit a ráno jděte klidně do práce.
Dětský pudr
Dětský pudr má podobné vlastnosti jako soda bikarbona a stejně se i používá. Nasypte ho večer do bot, které nechte na balkoně a ráno pudr vyprašte. Velmi dobře to funguje i u vysokých podpatků. Dámy, které takové boty nosí, vědí, jak rádi v nich nohy kloužou a to zejména v létě. Pokud si chcete obout podpatky, nezapomeňte na pudr. Kromě toho, že nohy ani boty nebudou smrdět, ani Vaše noha nebude jako na ledě.
[hana-code-insert name=’google‘ /]Kůra z citrusů
V této fázi přecházíme k esenciálním olejům, které se často nachází v kůře z citrusů. Pokud někdy stisknete celý citron, všimněte si, že Vám na dlaních zůstane olejovitý povlak. Pomeranč, grep, citrón nebo limetka, kteroukoli kůru z nich si vezmete a vložíte ji na noc do boty, do rána bude po zápachu.
Oleje z levandule a šalvěje
Levandule a šalvěj se se zápachem vyrovnají v rekordním čase! Pozabíjejí bakterie během několika minut a zároveň vnitřek boty vydezinfikují. Pokud nechcete boty zamastit olejíčkem, stačí když do nich na noc pokladete lístky z těchto bylinek. Aby byl efekt silnější, před tím je trochu promačkejte v ruce, aby se z nich uvolnilo co nejvíce esencí.
Olej z čajovníku
Pro někoho smradlavý, pro jiného voňavý. Čajovníkový olej je trochu kontroverzní produkt, ale o to účinnější. Pokud nakapete do boty jen několik kapek, nebo do nich vložíte ubrousek zakapaný tímto olejem, za několik minut nebude po zápachu ani stopy. Vstřebává zápach, neutralizuje a dezinfikuje. To je věcička!
Uhlí
Pokud seVám zdá uhlí jako trik přitažený za vlasy, vynecháme ho. Uhlí je vysoce absorpční, působí proti zápachu a nadměrné vlhkosti. Pokud několik pelet uhlí potřete ještě tampónem namočeným v octě, okamžitě pocítíte změnu.
[hana-code-insert name=’Dole‘ /]K základním pravidlům, jak pečovat o boty patří jak mytí zvenku, tak zevnitř, sušení na slunci a dezinfekce. Co vy na to?