Tyto návyky vypadají jaké správné. Ve skutečnosti si jimi jenom obližujeme -
Menu

Tyto návyky vypadají jaké správné. Ve skutečnosti si jimi jenom obližujeme

Všichni z nás mají zvláštní návyky, o kterých si myslíme, že jsou důležité pro udržení našeho zdraví a vzhledu. A zatímco některé z nich, jako je omývání ovoce dříve, než jej budete jíst, nebo pravidelné cvičení, jsou nepochybně důležité, jiní nad sebou mají otazníky.

Dnes jsme proto pro Vás sestavili seznam sedmi návyků, se kterými můžete přestat bez důsledků – protože jsou skutečně zbytečné!

Užívání multivitamínových tablet

Konzumace multivitamínu a všech druhů biopřísledujících přísad zhoršuje riziko vzniku určitých onemocnění a nemá žádný vliv na Vaši paměť, nebo schopnost pracovat. Skupina vědců v USA dosáhla tohoto závěru po provedení série klinických testů zahrnujících účast více než 450 000 lidí. Výsledky jiných výzkumů naznačují, že užívání multivitamínu může mít skutečně negativní vliv na Vaše zdraví.

Zdroje: Annals of Internal Medicine, NY Times.

Používání antibakteriálního ručního gelu, který neobsahuje alkohol

Antibakteriální ruční gely opravdu pomáhají zbavit se mnoha různých druhů bakterií. To se však týká pouze gelů, které obsahují nejméně 60 % alkoholu. Jiné dezinfekční prostředky na ruce neodstraňují všechny druhy mikroorganismů. Nemají žádný účinek. Navíc jakýkoli kontakt, který máte s pesticidy, nebo se znečištěním, nebude zmírněn použitím čisticích kapalin obsahujících alkohol. V takovém případě s stačí umýt ruce.

Zdroj: Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Vyhněte se glutamátu sodnému

Výzkum ukazuje, že nepříjemné příznaky, které glutamát sodný způsobují u lidí, jako je nevolnost a bolesti hlavy, se objevují pouze tehdy, když sníte 3 g této látky v nejčistší formě. To je málo pravděpodobné. Současně však existují potraviny, do nichž je glutamát přidáván a ty nejsou pro lidské zdraví správné.

Zdroj: Úřad pro potraviny a léčiva.

Čištění těla detoxikací

Detoxikační diety, které v současné době získávají rychlou popularitu, slibují, že zbaví Vaše těla toxinů. Ale specialisté jednohlasně upozorňují, že tělo je schopno samo jednat. Pokud Vaše játra a ledviny nepracují správně, je to důvod, proč navštívit lékaře, nikoliv pít více zdravých zeleninových koktejlů.

Zdroj: The Guardian.

Spotřeba ekologických produktů

V mnoha zemích neexistuje žádný zákonný požadavek označovat biopotraviny jakýmkoli druhem certifikace. To je důvod, proč pokud uvidíte slova „eko“ nebo „bio“, jde zpravidla pouze o marketingový trik než o záruku, že jídlo bylo vyrobeno bez použití chemikálií. Zpravidla tak pro Vás nebudou tyto potraviny lepší než obyčejné ovoce nebo zelenina, kterou kupujete na trhu.

Zdroj: mercola.com.

Odmítnutí používat mikrovlnky

Používání mikrovlny k zahřátí Vašeho jídla může skutečně zničit užitečné látky, které potraviny obsahují, ale k témuž může dojít při ohřátí jídla pomocí trouby, nebo sporáku. A v některých případech může být mikrovlnná trouba preferovanou volbou, neboť funguje rychleji. Například ohřívání v mikrovlnné troubě může lépe ochránit látky jako je vitamín C.

Zdroj: Harvard Health Publications.

Konzumace pouze výrobků s nízkým obsahem tuku

Stejně jako uhlohydráty a bílkoviny, naše tělo potřebuje tuky, takže výměna běžných potravinářských výrobků za nízkotučné ekvivalenty není nejlepší způsob, jak spálit přebytečné kalorie. Navíc v mnoha produktech je snížení tuku kompenzováno vyšším obsahem cukru, který může být škodlivý pro Vaše zdraví.

Jste si vědomi nějakých dalších častých návyků, které jsou běžné v našich životech, ale jsou nebezpečné pro naše zdraví? Podělte se o ně s námi a s ostatními níže v komentářích.

Zdroj fotografií: pixabay.com

ZDROJbrightside.me
ZAJÍMAVOSTI

Pokud spíte se svou kočkou, pozor! Tohle musíte vědět! Podle…

Svět vědy již spousty let pozoruje chování zvířat v souladu s lidmi. Na základě mnohých poznání, souvisejících s touto problematikou, došli vědci…
ZAJÍMAVOSTI

Tohle musíte vidět: Doktor převrátí dítě v břiše matky a…

Několik týdnů před porodem musejí nenarozené děti zaujímat v děloze matky polohu, ve které jim hlava směřuje ven jako první. Pokud…
ZAJÍMAVOSTI

Exotické „melouny“ velikosti palce: Roztomilé a malé jako hrozen, ale…

Nejlepší ovoce do letních veder je bezesporu meloun. Především pokud je pěkně vychlazený a přímo z ledničky. Věděli jste, že meloun…
ZAJÍMAVOSTI

Skrytá kamera zaznamenala, co veterinářka udělá nemocné kočce, když se…

Majitelé domácích zvířat mají často tendence se ke svým mazlíčkům chovat až přehnaně starostlivě a snaží se jim dopřát tu…
ZAJÍMAVOSTI

Tento matematický problém může být složitější, dokáže ho vyřešit pouze…

Rovnice jsou jedním ze strašáků školou povinných dětí, zejména pokud jsou koncipovány do složitějších útvarů používajících vícero matematických operátorů, či…
ZAJÍMAVOSTI

DNES RÁNO: Rybáři se podařila zlomit rekordy chycením 129kg obrovského…

Rybaření je příjemný koníček a odpočinková činnost, kterou si dopřává řada lidí především mužského pohlaví. Jedná se o velmi uklidňující…