K dokonalému účesu napomůže drdol, několik sponek a správný spánek -
Menu

K dokonalému účesu napomůže drdol, několik sponek a správný spánek

Téměř každá dívka čelí tomuto komplikovanému problému: měla bych se probudit dříve, abych si vlasy upravila, nebo si pospím trochu déle a pak si udělám jen culík? Navrhujeme Vám, abyste mezi těmito možnostmi již nevybírali: nyní si totiž můžete dopřát dostatek spánku a přitom si mít perfektní účes!

Cesta ke kráse je jednoduchá

Přečtěte si naše tipy a triky, abyste zjistili, jak pracovat s dlouhými i krátkými vlasy.

Protože milujeme věci, které usnadňují život, shromáždili jsme dnes pro Vás pár časově úsporných tipů, které Vám pomohou vypadat nádherně každé ráno!

1. Používejte hedvábné povlaky na polštáře

Pokud chcete, aby Vaše vlasy byly nádherné, aniž byste vynaložili veškeré úsilí, nahradte bavlněné povlaky na polštáře hedvábnými, nebo saténovými. Absorbují vlhkost pomaleji a jejich hladký povrch snižuje tření a pomáhá „chránit“ Váš účes. Nevěříte? Pak se koukněte níže!

2. Vytvořte si drdol

Chcete-li získat krásný a jednoduchý účes, propojte mírně vlhké vlasy v culíku na hlavě, omotejte je a po jejich úplném převrácení zakryjte konce. Vlasy samozřejmě uschnou, díky čemuž pak bude vypadat, že máte spoustu vlasů.

3. Používejte sponky

Nemusíte kudrnaté vlasy, pokud chcete, aby byly vlnité. Před spaním si aplikujte jen pár sponek. Stačí rozdělit vlasy na jednotlivé prameny a každou loknu připevnit pinetkou. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete také použít „účka“ pro zajištění vlasů.

4. Používejte šátek

Jste-li unaveni z načechraných vlasů, před spaním je zvlhčete, rozčešte a obalte je saténovým šátkem. Tím zabráníte, aby se Vaše vlasy o sebe otíraly, v důsledku čehož se probudíte s krásným účesem.

5. Vytvořte si 2 drdůlky

Aplikujte trochu oleje, nebo kondicionéru na mírně vlhké vlasy a rozdělte je na 2 části. Omotejte si je kolem prstu a usušte pomocí vysoušeče vlasů. Poté si vytvořte 2 drdůlky a zajistěte je pinetkami. Ráno vlasy rozpusťte a aplikujte na ně nějaký texturový sprej.

6. Vyměňte tvrdé vlasové příslušenství za jemné.

Vytvořte si kudrnaté vlasy za použití jemných kusů tkaniny namísto tvrdých válečků. Rozdělte své vlasy na jednotlivé prameny, obtočte je kolem kusů tkaniny a zavažte. Ráno odstraňte tkaninu a aplikujte lak na vlasy.

7. Vytvořte kokony.

Dalším způsobem, jak získat kudrnaté vlasy, je vytvořit tzv. „kokony“. Oddělte vlasy na jednotlivé prameny a aplikujte na ně gel na vlasy. Pak všechny prameny zatočte a zajistěte je pinetkami na vlasy.

8. Používejte správný kartáč na vlasy.

Abyste nezničili svůj dokonalý účes, je třeba mít na paměti, že musíte používat správný hřeben. Existují různé druhy s různými typy štětin!

Bonus: Jak zkrátit své krátké vlasy v pohodlí domova?

Nejprve si připravte vlasy tak, že je umyjete a vysušíte ručníkem.

Poté musíte vlasy rozdělit do jednotlivých sekcí (viz obrázek výše). Následně následujte tyto kroky:

  • Rozdělte vlasy na 2 části v oblasti horní části hlavy.
  • Spojte 1 část od temena hlavy k čelu a následně i druhý úsek od temena hlavy až ke krku.
  • Pak zvedněte vlasy v úhlu 90 stupňů a střihněte. Pokračujte ve stříhání vlasů, dokud neostříháte celou přední a zadní část.
  • Pak rozdělte vlasy uprostřed a opatrně upravte boční strany vlasů stejným způsobem.

Zdroj fotografií:

ZDROJbrightside.me
Tisk
KRÁSA A MÓDA

Nikdy jste neviděli krásnější vlnky! Žena objevila naprosto geniální způsob,…

Ondulace často ničí vlasy. Pokusy o vytvoření čarokrásných kudrlinek z naší rovné kštice někdy nemusejí dopadnout podle očekávání a někdy…
TIPY A TRIKY

Několik let visel soused na dveře sáčky s vodou. Když…

Lidé mají mnoho podivných zvyků, které děsí a matou jejich sousedy. Tenhle zvyk znepokojoval všechny lidi v okolí, dokud nezjistili,…
PR články

Jaké budou vaše Velikonoce 2020?

Za necelý měsíc tu máme Velikonoce. Velikonoční pondělí letos připadá na 13. dubna, obchody lákají na sváteční výzdobu již…
TIPY A TRIKY

Korektury bakalářských a diplomových prací, překlady anotací a resumé

Odevzdání bakalářské či diplomové práce předchází několik desítek až stovek hodin práce u počítače. Pokud nechcete, aby vaše odborná…
KRÁSA A MÓDA

Seznamte se s těmi nejkrásnějšími zelenými kameny ve špercích

Každá žena ten pocit čas od času zažije: stojí před zrcadlem, oblečení i účes dokonalost sama, ale něco tomu…
TIPY A TRIKY

Mnoho mladých lidí se vrací do minulosti. Čerpá moudrost svých…

Vztah mezi vnoučaty a prarodiči je velmi zvláštní. Zatímco prarodiče se chovají jako autorita a poskytují bezpodmínečnou lásku, dostanou se…