Krémy proti vráskám vyměňte za vitamíny a antioxidanty. Účinek bude stejný

[no_pagination]

Podívejte se na lahvičku od krému proti vráskám. Jako součást jejího obsahu jistě najdete vitamíny, antioxidanty a mastné kyseliny. S pravděpodobností více než 99 % bude krém obsahovat kyselinu hyaluronovou a kolagen. Tyto doplňky si můžete koupit v libovolné lékárně: při koupi samostatně stojí levněji než krém proti vráskám. V tomto článku najdete užitečné informace o věcech, které Vaše kůže potřebuje, aby byla hladká a odolná.

Krémy nejsou jediným řešením

Seznam, který jsme pro Vás dnes sestavili, obsahuje doplňky, které se postarají o Vaši pokožku a ochrání ji před UV zářením, chladem a větrem, stejně jako obnoví její vyvážení a zvyší syntézu kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Co dělat, abyste zabránili vzniku vrásek?

Čtěte také: Jak udržet mouchy daleko od vašeho domova?

Chcete-li udržet pokožku mladou co nejdéle, musíte:

Vybudovat ochrannou bariéru kůže: čím slabší je bariéra, tím větší vlhkost Vaše kůže pravděpodobně ztratí. Stává se suchou, tenkou a bledou, lehce se spálí na slunci a obnovuje se pomaleji.

Zrychlit obnovu pokožky: Vyrovnejte kolagen, elastin, nedostatek hyaluronů. Stárnutí pokožky produkuje méně těchto komponentů, a tak potřebujete zvýšit jejich produkci.

Přidat antioxidanty: Chrání před volnými radikály, které na pohled zvyšují věk pleti, a zabraňují destrukci kolagenu – hlavnímu stavebnímu materiálu pokožky.

Vaše pleť potřebuje všechno. Pokud kladete velký důraz na kolagen, nechráněná kůže bude ukládat škodlivé látky a stárnout rychleji. Pokud přidáte pouze antioxidanty, pokožka bude chráněna před mikroby a slunečním světlem, ale vrásky jen tak nezmizí.

Krémy, séra, injekce a tekutiny nejsou klíčem k mladé a krásné pleti. Kosmetické značky vyrábějí masky používající kyselinu hyaluronovou, přidávají kolagen do krémů a nabízejí injekce vitamínů. Kromě účinných látek je však každý produkt plný i ostatních složek.

Kupováním krémů nedostáváte dostatek komponentů, které mohou omladit pokožku. Vitamíny a doplňky v tobolkách jsou dobrou alternativou, která stojí 5-10krát levněji.

Vytvoření obranné bariéry pokožky

Vitamín E (kapsle): Vitamín E je velmi silný antioxidant. Synergie vitamínu E a vitamínu C zabraňuje spáleninám a chrání pokožku před volnými radikály, oxidačním stresem a stárnutím.

Příjem: 1 kapsle vitamínu E denně. Doporučená norma – 15 mg účinné látky.

Gel s ferulovou kyselinou: Pokud přidáte kyselinu ferulovou k vitamínu E a vitamínu C, ochrana pokožky před sluncem se zvýší nejméně 4-8krát. Kyselina ferulová zvlhčuje a vyhlazuje pokožku, zvyšuje tvorbu mikrocyklu, kolagenu a elastinu a zabraňuje fotosenzaci. Vědci zjistili, že nejlepší využití kyseliny ferulové je ve formě gelu. Gel se snadno vstřebává kůží, a zvyšuje tak její ochrannou bariéru.

Příjem: Aplikujte 2-3 krát týdně, vyhněte se pokožce pod očima. Před aplikací gelu na obličej zkontrolujte, zda je i na rukou.

Vitamín A (kapsle): Vitamin A zvyšuje tvorbu kolagenu a podporuje imunitu pokožky. Podle vědců je retinol stejně dobrý jako opalovací krém.

Příjem: 700 mcg/den vitamínu A (ne více než 3000 mcg.)

Nastartujte proces omlazení

Kolagen je vláknitý protein, bez kterého naše kůže nemůže žít. Množství kolagenu ve Vašem těle klesá s věkem a jeho nedostatek by měl být obnoven. Vědci zjistili, že příjem kolagenových doplňků zlepšuje stav pokožky během pouhých 8 týdnů: snížení drsnosti a ztráty vlhkosti a zlepšení elasticity.

Příjem: Kapsle 2,5 g denně

Kyselina hyaluronová: Když klesá množství kyseliny hyaluronové, kůže se stává suchá, dehydratovaná a neelastická. Japonští vědci provedli studii tím, že vytvořili dvě skupiny lidí, z nichž první dostala placebovou pilulku a druhá byla opatřena 120 mg kapslemi kyseliny hyaluronové denně. Po 12 týdnech zjistili lidé z druhé skupiny, že jejich vrásky jsou méně viditelné.

Příjem: 120 mg v jedné tobolce denně.

Cupuacu olej (tropický příbuzný kakaa): Je snadno absorbován kůží a udržuje vlhkost mnohem déle než jakýkoli jiný typ oleje. Cupuacu obsahuje silné antioxidanty a mastné kyseliny, které omlazují pokožku a udržují ji mladou. Olej udržuje o 30 % více vlhkosti než lanolin používaný v korejské a japonské kosmetice.

Příjem: Používejte místo běžného nočního krému, nebo jako masku. Aplikujte ho na kůži a nechte působit 20 minut. Poté odstraňte přebytek oleje.

Přidejte antioxidanty

Vitamín C je silný antioxidant, který chrání pokožku před volnými radikály a oxidačním stresem. Rychle obnovuje pokožku po spálení od slunce a ošlehání větrem. Jak stárneme, je obtížné kůži obnovit. Vitamín C může vyřešit tento problém.

Použití: 75 mg v jedné tobolce denně pro ženy, 90 mg v jedné tobolce denně pro muže.

Vitamín N (kyselina lipoová) pomáhá neutralizovat účinky volných radikálů. Spolupracuje s dalšími antioxidanty, jako je vitamín C a vitamín E, a zvyšuje jejich protistárnoucí efekt. Také snižuje záněty a pomáhá při rekonstrukci kolagenu.

Použití: 20 až 50 mg v kapsli kyseliny lipoové denně.

Koenzym Q 10: Vědci zjistili, že koenzym výrazně snižuje vzhled vrásek a vyhlazuje mikroreliéf pokožky, zabraňuje ztrátě elasticity a zjemňuje pokožku. Ačkoli neochrání před sluncem a nemá nic společného s hydratací, koenzym je ideální mimo sezónu.

Příjem: 30 mg v jedné tobolce denně.

Zdroj fotografií: shutterstock.com