9měsíční holčička se utopila kvůli nezodpovědnému otci

Tragédie, které se dalo velmi jednoduše zabránit. Tatínek jménem Daniel James Gallagher (26) šel vykoupat svou 9měsíční dceru. Připravil jí koupel, posadil jí do vany a odešel ven, aby si mohl zakouřit a skrolovat na internetu. Dívka zůstala samotná a svezla se do vody. Zatímco její tatínek kouřil a zabýval se sociální sítí, jeho dcera bojovala o život. Když se vrátil zpět do koupelny, byla již pozdě. Holčička zemřela při převozu do nemocnice.

https://www.fakt.pl/

Mladý muž vinu přiznal

Australský Queensland zažil tuto tragédii 2. dubna 2021. Mladý tatínek posadil dívenku do vany a nechal napouštět vodu do vaničky. Potom odešel na pozemek vyřešit problém s elektřinou. Stihnul si ale také ještě zakouřit a podívat se na sociální sítě. Když se vrátil zpět do koupelny, voda z vany přetékala a jeho dcera ležela ve vodě obličejem dolů.

Shaylan a Daniel Gallagherovi se potkali na střední škole a zamilovali se do sebe. Plodem jejich vztahu byla malá Leah, kterou oba milovali. Pár se rozvedl v roce 2020, ale o dceru stále oba pečovali. Shaylan přiznala, že se se ztrátou dcery nejspíš nikdy nevyrovná.

Čtěte také: Dřevěný domek? Nebo zimní zahrada? Syn postavil matce flexibilní chatičku!

https://www.fakt.pl/

Státní zástupce má na chování otce jasný názor

V červnu 2022, více než rok po smrti malé Leah, se otec ocitl u soudu. Nejvyšší soud v Brisbane zohlednil, že muž nemá žádný záznam v rejstříku. Dívali se ale také na fakt, že k tomuto pochybení došlo již v minulosti. Otec nechal dceru bez dozoru v 10-12 cm hluboké vodě. Daniel svou chybu přiznal a soud mu uložil trest 5 let podmíněného odnětí svobody poté, co si odpyká alespoň třetinu trestu odnětí svobody.

Soudu bylo jasné, že se otec musí za své chování zodpovídat, protože jeho lehkomyslnost je neomluvitelná. Jeho dcera mohla být zdravá a živá, kdyby jí věnoval více pozornosti a nenechával ji o samotě. „Bylo to šíleně bezohledné. To je více než nepozornost. Jeho činy vyústily v naprosto odvratnou smrt,“ řekl státní zástupce. Každý rodič by se měl nad svým chováním zamyslet, protože mnoho z nás věnuje sociálním sítím více pozornosti než vlastním dětem.

https://www.fakt.pl/

Zdroj: fakt.pl