Problémy se štítnou žlázou mám v současnosti kde kdo. Je to tak běžné onemocnění, že tímto onemocnění trpí čím dál více lidí. Mhohdy si toho nejsou ani vědomi!
Často se také stává, že mnozí lidé nedokáží ani příznaky štítné žlázy rozpoznat. Její zdraví je však velmi důležité pro celé tělo, neboť je štítná žláza zodpovědná za správně fungující metabolismus a tvorbu energie v těle. Štítná žláza totiž vytváří hormony, jež ovlivňují tvorbu velkého množství dalších důležitých hormonů, které jsou podstatné pro správné fungování těla.
[hana-code-insert name=’google‘ /]Je dobré si uvědomit, že každá jedna buňka v našich tělech obsahuje receptory, jež nějakým způsobem na hormony štítné žlázy reagují. Je proto dobré držet štítnou žlázu v dobré kondici.
Co je však potřeba k údržbě zdravé štítné žlázy? Není to až tak složité. Ve skutečnosti postačí základní návyky zdravého stravování, cvičení, dostatku odpočinku, pitného režimu, minima stresu a především vyhýbání se halogenidům, jež napodobují jód (např. brom, chlor či flor).
6 účinných způsobů, jak regenorovat štítnou žlázu!
Mořské řasy
Součástí Vaší pravidelné stravy by se měly stát mořské řasy, zejména pak kelp, wakame, kombu či nori. Proč? Právě tyto řasy obsahují dostatek důleležitých minerálů a především jód. Ten je stavebním kamenem správného fungování štítné žlázy.
Vývar z kostí
Zapomínat byste neměli ani na pravidelnou konzumaci vývaru z kostí. Žádný jiný vývar Vám totiž nepomůže posílit imunitu tak jako právě tento vývar. Důležitým vedlejším efektem je pak léčba štítné žlázy. Postačí, když budete každý den konzumovat alespoň jeden talíř vývaru se špetkou mořské soli. Ničemu neuškodíte, když do vývaru přidáte výše zmíněné mořské řasy.
Kokosový olej
Když se bavíme o druzích oleje, je důležité si uvědomit, že většina olejů na vaření narušuje jak hormonální chod těla, tak i štítnou žlázu. Kokosový olej je však zázrakem, který tak nečiní. Co více, kokosový olej předchází řadě zánětů, které by jinak mohli štítnou žlázu ohrozit.
[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Vitamíny
V rámci správné regenerace štítné žlázy je dobré zmínit i vitamíny A, D a K2. Pro správné fungování je dobré zvýšit příjem těchto vitamínů. Jezte proto potraviny, které jsou na tyto vitamíny bohaté, případně je doplňujte formou doplňků stravy.
Potraviny s obsahem lepku
Lepek, lepek, lepek. Pokud to lze, vyhýbejte se mu obloukem. Právěk lepek je příčinou řady autoimunitních onemocnění. Mnohé studie dokázaly, že právě tato látka je zodpovědná za Hashimotovu tyreoditidu. Pojem možná pro mnohé neznámý, ale jedná se o onemocnění štítné žlázy, která vede k autoimunitní reakci těla.
Určitě také zmíníme, že je dobré se vyhnout arašídům, neboť obsahují látky známe pod názvem goitrogeny. A právě tyto látky opět narušují správnou činnost štítné žlázy.
Doufáme, že se Vám článek líbil a posloužil dobrým účelům!