Domů TIPY A TRIKY Mysleli jste si, že se nemůžete zbavit problémů se štítnou žlázou? Přečtěte...

Mysleli jste si, že se nemůžete zbavit problémů se štítnou žlázou? Přečtěte si triky, které před Vámi lekáři tají, a štítné žlázy se zbavíte raz dva!

Problémy se štítnou žlázou mám v současnosti kde kdo. Je to tak běžné onemocnění, že tímto onemocnění trpí čím dál více lidí. Mhohdy si toho nejsou ani vědomi!

Často se také stává, že mnozí lidé nedokáží ani příznaky štítné žlázy rozpoznat. Její zdraví je však velmi důležité pro celé tělo, neboť je štítná žláza zodpovědná za správně fungující metabolismus a tvorbu energie v těle. Štítná žláza totiž vytváří hormony, jež ovlivňují tvorbu velkého množství dalších důležitých hormonů, které jsou podstatné pro správné fungování těla.

Je dobré si uvědomit, že každá jedna buňka v našich tělech obsahuje receptory, jež nějakým způsobem na hormony štítné žlázy reagují. Je proto dobré držet štítnou žlázu v dobré kondici.

Co je však potřeba k údržbě zdravé štítné žlázy? Není to až tak složité. Ve skutečnosti postačí základní návyky zdravého stravování, cvičení, dostatku odpočinku, pitného režimu, minima stresu a především vyhýbání se halogenidům, jež napodobují jód (např. brom, chlor či flor).

6 účinných způsobů, jak regenorovat štítnou žlázu!

Mořské řasy

Součástí Vaší pravidelné stravy by se měly stát mořské řasy, zejména pak kelp, wakame, kombu či nori. Proč? Právě tyto řasy obsahují dostatek důleležitých minerálů a především jód. Ten je stavebním kamenem správného fungování štítné žlázy.

Vývar z kostí

Zapomínat byste neměli ani na pravidelnou konzumaci vývaru z kostí. Žádný jiný vývar Vám totiž nepomůže posílit imunitu tak jako právě tento vývar. Důležitým vedlejším efektem je pak léčba štítné žlázy. Postačí, když budete každý den konzumovat alespoň jeden talíř vývaru se špetkou mořské soli. Ničemu neuškodíte, když do vývaru přidáte výše zmíněné mořské řasy.

Kam dál?

Čtyřicítka Vám už klepe na dveře? Pak je pro Vás těchto 10 stravovacích návyků hrozbou!

Věnujte pozornost svým nohám. Mohou vypovědět hodně o Vašem zdraví!

Zpozorovali jste první vrásky? Zde je 17 potravin, které skvěle fungují proti stárnutí tím, že posilují Vaši pleť zevnitř!

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Další články