V dnešní době je již držení větší sumy peněz v pohodlí domova trochu nerozum, ale stále se najde dost takových, kteří to dělají, případně takových, kteří jsou k tomu krátkodobě přinuceni. Například, pokud Vám dokončují plot a Vy jim musíte za práci zaplatit na ruku, aby to pro Vás bylo levnější. Co dělat v takovém případě a kam si peníz bezpečně ukrýt?
[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak se říká, zloději nemají jen dlouhé prsty, ale také dobrý nos. Stačí náznak a okamžitě vyčmuchají svou kořist. Aby se právě Vám nic podobného nestalo, měli byste si zapamatovat těchto 7 nejbezpečnějších skrýší. Většina starších lidí si peníze odkládá pod matraci, pod oblečení ve skříních, pod koberce. A zbytečně jim budete říkat, že to je nejnebezpečnější místo. Dokud nepřijdete s něčím lepším, peníze zůstanou na původním místě.
V první řadě je důležité, abyste si peníze odkládali na několik míst. Je to bezpečnostní trik, který zajistí, že pokud Vás i náhodou vykradou, nevezmou s sebou alespoň celou částku, ale pouze část peněz.
Velký kartáč na vlasy
Trik s kartáčem používají často i cestovatelé. Odstraňte měkkou gumovou vrstvu a pokud máte kartáč opravdu dostatečných rozměrů, vejde se Vám pod něj skutečně úctyhodný obnos peněz.
Pásek na kalhotech
Zejména ty kožené opasky na kalhotech mají prázdné nitro. Nejedná se tedy o jeden pás, ale o jakousi „trubici“. Výrobci si tak zajišťují životnost a pevnost výrobku, ale Vy toho můžete využít i ve svůj prospěch a do této díry si nacpat nějakou tu hotovost. Pokud potřebujete ukrýt větší obnos, pak si raději vyberte starší pásek, který Vám v případě nouze nebude líto opatrně rozřezat.
DVD mechanika v počítači
I tento trik je docela slušný, zejména v případě pokud cestujete, nebo máte peníze dlouhodobě uloženy doma. DVD mechanika v počítačích je přímo dokonalým místem pro uložení peněz. Třeba je tam však vkládat opatrně, abyste nepoškodili jemné součástky v počítači a zároveň neroztrhli peníze. Věřte, že zde je skutečně nikdo hledat nebude.
[hana-code-insert name=’google‘ /]Garnýž
Fantastické místo, které je poměrně snadno dostupné, ale nenápadnější, než byste si mysleli. Je v ní dost místa a uložit tam můžete klidně i větší sumu. Vybrat se dá jednoduše – odpojením tyče od nosníků a krátkým klepnutím směrem dolů.
Dveře
Každé klasické pokojové dveře mají v patentech přesně tuto věcičku. Do ní pohodlně vložíte bankovky a nemusíte se bát, že by na tuto skrýš někdo přišel. Podobným místem je i zárubeň, tam je však prostor trochu omezený.
Lišty
Pokud máte doma laminátové nebo plastové lišty, pak víte, jak snadno se dají od stěny odsunout a kolik prostoru nabízejí. Využít tento prostor na uskladnění peněz je určitě bezpečnější, než je cpát do skříně či pod koberce.
Ve stěně
V některých zemích se,podobně jako v minulosti, začal uplatňovat zvyk budování tajných dvířek. Zatímco v minulosti se za tajnými dveřmi skrývaly celé místnosti, dnes jsou to jen malé prostory pro skladování cenností a peněz. Namísto nápadného mini trezoru ve skříni, investujte do takového zařízení a žádného zloděje nenapadne prohledávat každý kousek stěny či kachliček. Vy tak můžete klidně spát!
[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Po kterých místech jdou?
Zloději, kterým se podaří vloupat do obytných prostor, mají přesný scénář, kde hledat cennosti a peníze. Zpravidla začínají knihami, matracemi, koberci, polštáři a krabicemi, a když nic nenajdou, uchylují se k bizarnější místům jako jsou ledničky, trouby či dokonce kapsy na oblečení. Pokud jste se v některém našli Vy, nebo vaši předkové, tato místa pro jistotu vyměňte. A hlavně, pokud je to jen trochu možné, doma neskladujte velký obnos peněz.